Kinga Rusin pozwie TVP za szkalujący materiał w „Wiadomościach”!

17 lutego 2020
Przez: : W.M.

Dziennikarka postanowiła podjąć radykalne kroki w sprawie żenującego materiału, który mogliśmy oglądać w wieczornych „Wiadomościach”! Kinga Rusin pozwie TVP za szkalujący materiał!

Kontrowersyjny materiał, który widzowie Telewizji Publicznej mogli oglądać w wieczornych „Wiadomościach” 16. lutego, może mieć poważne konsekwencje!

Kinga Rusin w tym roku wybrała się do Los Angeles, aby z bliska przyglądać się ważnemu wydarzeniu, jakim było przyznanie Oskarów. Chociaż dotychczas dziennikarka za ocean wybierała się, aby relacjonować to wydarzenie na widzów stacji TVN, tym razem poleciała tam prywatnie.

Po przyznaniu najważniejszych nagród filmowych Kinga Rusin znalazła się na jednym z afterparty, na którym znalazły się największe światowe gwiazdy. Relacja z imprezy, którą opisała na swoim Instagramie do dziś wzbudza ogromne emocje. Szczegółowy opis imprezy spotkał się zarówno z pozytywnym, jak i negatywnym odbiorem.

Reportaż „Wiadomości”

Telewizja Publiczna od lat wzbudza sporo kontrowersji. Nie inaczej było z ostatnim wydaniem wieczornych „Wiadomości”. Tym razem pasmo informacyjne pokazało burzliwy materiał, który w głównej mierze dotyczył Kingi Rusin oraz stacji TVN.

Materiał zaczynał się słowami: „Nie zdradzam szczegółów ze swojego życia”, które jakiś czas temu wypowiedziała Kinga Rusin. Dziennikarz nawiązał w ten sposób do ostatniej głośnej relacji Rusin, sugerując, że słowa te nie są już aktualne. W „Wiadomościach” mogliśmy usłyszeć, jak Kinga nazwa została „polską celebrytką złaknioną blichtru”. Fragmenty postu dziennikarki czytane były przez lektora, który w prześmiewczy sposób naśladował kobiecy głos, a widzom zasugerowano również nietrzeźwość dziennikarki.

We wspominanym materiale zobaczyć możemy jeszcze wypowiedź „eksperta” – Jarosława Jakimowicza, którzy z pełną świadomością stwierdził, że całe zamieszanie wokół głośnej relacji dziennikarki, to wstyd dla Polski. Stacja TVP pokusiła się także o przypomnienie wpadek stacji TVN, jak udawanie ataku paniki przez Chajzera, czy naśmiewanie się z urody najprzystojniejszego mężczyzny na świecie. Więcej na ten kontrowersyjnego reportaży “Wiadomości” przeczytasz tutaj.

Kinga Rusin pozwie TVP za szkalujący materiał!

Jak można było się spodziewać, Kinga Rusin nie przeszła obojętnie wobec materiału w wieczornych „Wiadomościach”, którego była główną „bohaterką”.

Dziennikarka postanowiła zabrać głos i w bardzo mocnych słowach wyrazić, co myśli o Telewizji Publicznej, nazywając konkurencyjną stację „żałosnymi, kłamliwymi kreaturami”.

„Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu!

Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc.”

Kinga Rusin postanowiła odnieść się do całego materiału, jasno wyjaśniając internautom, a także TVP, co było kłamstwem wykreowanym w reportażu „Wiadomości”.

„Poniżej kilka przykładów.

Nie jest prawdą, że, jak podaliście, mój wpis wywołał falę oburzenia na świecie! Opublikowanie zdjęcia z Adele (które, nota bene, ona sama wybrała spośród kilku), zrobionego poza miejscem zabawy, media na całym świecie uznały za news i za sukces, ponieważ było to pierwsze korzystne zdjęcie „odchudzonej” Adele, do którego na dodatek pozowała, a nie zostało zrobione z ukrycia.

Nie jest prawdą, jak sugerujecie, że post z relacją z imprezy naruszał czyjeś prawo do prywatności! Relacja nie ujawniała intymnych szczegółów relacji osobistych oraz zasłyszanych informacji prywatnych. Relacja jest głównie opisem moich przeżyć osobistych, a nie cudzych.

Nie jest prawdą, jak twierdzicie, że Chrissy Teigen skomentowała mój wpis czy zwracała się do mnie! Nie zwracała się do żadnego z dziennikarzy.

Nie jest prawdą, jak podajecie, że wszystkie stacje pisały o mnie jako o rosyjskiej dziennikarce! Zrobiły tak tylko 2 portale spośród kilkuset i szybko zmieniły opisy.

Na wspaniałą imprezę chciało się dostać wielu dziennikarzy by cokolwiek z niej zrelacjonować. W swoim poście oddałam klimat imprezy naszpikowanej gwiazdami (bez prywatnych szczegółów). W telewizji amerykańskiej świetnie zrobił to Trevor Noah, w swoim słynnym talk show, opisując własne przygody z imprezy (i podobnie jak ja określił to przeżycie jako surrealistyczne)

Manipulujecie również wypowiedziami innych osób występujących w materiale. Jedna z nich przyznała to dziś i wskazała, że w wyniku tego powstało „coś obrzydliwego”

Dziennikarka postanowiła skierować sprawę na drogę sądową. Kinga stanowczo stwierdziła, że wobec TVP, a także osób, które przygotowały reportaż dla wieczornych „Wiadomości”, skierowane zostaną pozwy!

„Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!”

Jesteście ciekawi, jak skończy się ta historia?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej