Klemens Murańka: [wiek, kariera, żona, dziecko, Instagram]

18 lutego 2021
Przez: : KS

Klemens Murańka to na chwilę obecną jeden z najlepszych skoczków narciarskich, którzy reprezentują barwy Polski. Trzeba przyznać, że jego sukcesy robią naprawdę wielkie wrażenie. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jego dotychczasowej karierze, ale także życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Klemens Murańka: wiek

Jesteśmy przekonani, że wielu miłośników tej sportowej dyscypliny sportowej interesuje się, ile lat ma polski skoczek narciarski. Otóż, okazuje się, że Klimek urodził się 31 sierpnia 1994 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 26 lat. Wiadomo również, że jest rodowitym góralem, bowiem na świat przyszedł w Zakopanem. Jeśli kogoś interesuje jego wzrost – Murańka mierzy 182 cm.

Klemens Murańka: kariera

W Murańce wielkie nadzieje od najmłodszych lat pokładali eksperci skoków narciarskich. Okazuje się, że profesjonalną karierę sportową Klimowi mogła popsuć wada wzroku, do której niechętnie ostatecznie się przyznał. Okazuje się, że sportowiec bał się zaprzepaścić swoją szansę. W 2016 roku poddał się operacji, po czym wrócił do treningów oraz startów w zawodach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klimek Murańka (@klems221.5)

Niewątpliwie, wielu fanów skoków narciarskich zdziwi fakt, że Murańka zadebiutował podczas zawodów Pucharu Świata mając zaledwie 14 lat. Członkiem polskiej kadry jest od 2007 roku i zawsze podkreśla, że reprezentowanie Polski jest dla niego niezwykłym przeżyciem. Dotychczas, do jego największych sukcesów należy zaliczyć brązowy medal w skokach drużynowych podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku.

Klemens Murańka: żona

Okazuje się, że Klemens jest już nie tylko mężem, ale także ojcem dwóch synów. Wraz z żoną Agnieszką wychowują starszego Klemensa i małego Janka, który dopiero niedawno przyszedł na świat.

Klemens Murańka: Instagram

Polski skoczek narciarski prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @klems221.5. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam już niespełna 40 tysięcy użytkowników.

Zobacz także: Jak wygląda żona Klemensa Murańki?

Źródło: Instagram Klemensa Murańki

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej