Połącz się z nami

Kolejny aktor „Świata według Kiepskich” nie żyje. Mężczyzna odszedł w wieku 72 lat.

News

Kolejny aktor „Świata według Kiepskich” nie żyje. Mężczyzna odszedł w wieku 72 lat.

Dzisiejszego ranka media obiegła kolejna, smutna wiadomość. 25 lutego zmarł ceniony aktor , którego oglądać mogliśmy w serialach, na deskach teatru oraz kabaretów. Kolejny aktor „Świata według Kiepskich” nie żyje.

Źródło: https://www.instagram.com/p/BvEnmSqHvSw/

Kolejna z gwiazd uwielbianego przez wielu Polaków serialu „Świat według Kiepskich” zmarła wczorajszego ranka. Stanisław Wolski – wrocławski aktor teatralny i serialowy odszedł w wielki 72 lat. Mężczyzna w latach 1974-1982 występował w Teatrze Kalambur. Był aktorem teatralnym, filmowym, animatorem kultury, twórcą happeningów oraz przedstawień ulicznych. Stanisław Wolski był również twórcą teatru alternatywnego „Theatrum 70″ i współtwórcą kabaretu „Gralak Marian”.

Mężczyznę możecie kojarzyć z takich produkcji jak: „Wojna polsko-ruska”,  „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich” „Tancerze”, „Ślad” czy „Na sygnale”.

O śmierci artysty poinformowano na oficjalnym profilu „Edwin Film” na portalu Facebook:

„Stanisław Wolski.
25 lutego 2021 r odszedł nasz wspaniały Aktor, a przede wszystkim Wielki Przyjaciel, człowiek radosny, hedonista, zawsze życzliwy, niosący nam radość, zapewniając uśmiech i pogodę ducha.
Stasiu, jak Ci się tam „ćwierka” w niebie?? Do zobaczenia!
(Aktor i animator kultury, autor piosenek, przedstawień ulicznych i happeningów, założyciel teatru alternatywnego ” Theatrum 70″, współtwórca Kabaretu „Gralak Marian”, aktor Teatru Kalambur we Wrocławiu (1974-82)”

Kolejny aktor „Świata według Kiepskich” nie żyje.

Mężczyznę pożegnało grono związane z Teatrem Kalambur, wspominając rozmowę ze Stanisławem, kiedy to jeszcze nikt nie spodziewał się, co nastąpi kolejnego ranka:

„Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie!”

To kolejny aktor, który wstępował w serialu „Świat według Kiepskich”, a który zmarł w tym roku. Przypominamy, że niedawno pożegnaliśmy również  Krzysztofa Kowalewskiego oraz Ryszarda Kotysa. W 2020 roku odszedł natomiast Dariusz Gnatowski.

Składamy wyrazy współczucia najbliższym Stanisława Wolskiego, życząc dużo siły w tym ciężkim dla nich czasie.

Kontynuuj czytanie
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry