Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala – Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie

22 października 2021
Przez: : MC

Niepokojące informacje płyną do nas z Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że Królowa Elżbieta spędziła ostatnią noc w szpitalu. W jakim jest stanie? Pałac Buckingham wydał oficjalny komunikat.

Kilka słów o królowej

Królowa Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie, a więc ma 95 lat. Objęła tron królowej Wielkiej Brytanii 6 lutego 1952 roku. Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii i co więcej – najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie. Warto wspomnieć, że królowa panuje nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w 15 innych krajach, m.in. w Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii.

Zobacz także: Pałac Bukingham odpowiedział na kontrowersyjny wywiad Meghan i Harry’ego

Królowa Elżbieta wyszła za mąż za księcia Filipa 20 listopada 1947 w opactwie westminsterskim. Doczekali się 4 dzieci: Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda.

Książe Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat.

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala

W środę Pałac Buckingham w oficjalnym komunikacie poinformował o rezygnacji z wizyty królowej w Irlandii Północnej. Dodano, że Elżbieta II potrzebuje kilku dni na odpoczynek, a jeszcze tego samego dnia trafiła do szpitala, gdzie spędziła całą noc.

Informacja ta wzbudziła ogrom obaw i trosk, a cały świat skierował uwagę na Elżbietę II. Po czasie dodano, że problemy zdrowotne nie są wynikiem zakażenia koronawirusem.

Królowa Elżbieta II

Następnego dnia królowa wróciła do zamku Windsor – dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia.

“Po zaleceniu lekarza, aby odpoczywać przez kilka dni, królowa w środowe popołudnie pojechała do szpitala w celu przeprowadzenia wstępnych badań. W czwartek w porze lunchu wróciła do zamku Windsor” – napisano w oficjalnym komunikacie Pałacu Buckingham. 

Poinformowano również, że Królowa Elżbieta II czuje się już dużo lepiej. Ponadto monarchini częściowo powróciła do wykonywania swoich obowiązków.

źródło: Instagram, RMF24

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz