„The Voice of Poland 12”: Kto wygrał? Zwycięzca może być tylko jeden!

4 grudnia 2021
Przez: : W.M.

W wielkim finale najnowszej edycji The Vice of Poland, o zwycięstwo walczyło czworo utalentowanych uczestników. Widzowie prześcigali się w twierdzeniach, kto najbardziej zasługuje na zwycięstwo. Czy ich przypuszczenia okazały się prawdą? Kto wygrał 12. edycję The Voicie of Poland?

Jurorzy The Voice of Poland 12
Trenerzy w The Voice of Poland

Finaliści The Voice of Poland

Tydzień temu widzów stacji TVP 2 czekały ogromne emocje. To właśnie wtedy zobaczyć mogli półfinałowe odcinki 12. edycji The Voice of Poland, w których zmierzyło się ze sobą ośmioro najlepszych uczestników muzycznego show.

Zobacz także: Kto do tej pory wygrał The Voice of Poland?

Tego wieczoru półfinaliści wykonali na scenie po dwa utwory. Poza znanymi kawałkami widzowie i trenerzy usłyszeć mogli także po raz pierwszy debiutancki utwór uczestników The Voice Of Poland. Ostatecznie o tym, kto trafi do finału, decydowały głosy jurorów i widzów.

W finale 12. edycji The Voice of Poland, który zobaczyliśmy 4 grudnia, zaśpiewali: Marta Burdynowicz, Rafał Kozik, Wiktor Dyduła oraz Bartosz Madej. Kto z nich został najlepszym głosem w Polsce i zgarnął nagrodę w wysokości 50 tys. zł oraz kontrakt płytowy?

Kto wygrał w finale The Voice of Poland?

W finale The Voice of Poland decydujący głos należeć będzie do widzów. To właśnie Wy możecie głosować na swoich faworytów, wysyłając SMS z przypisanym numerem uczestnika pod wskazany numer.

Kto wygra The Voice of Poland 12? Widzowie, którzy śledzą odcinki talent-show, mają swoich ulubieńców. Chociaż oczywiście każdy z finalistów ma ogromne wsparcie i grono fanów, na oficjalnym profilu zdecydowanie najwięcej osób sądzi, że zwycięzcą nowej edycji The Voice of Poland będzie Marta lub Wiktor.

“Marta albo Wiktor, ale cała czwórka super”

“Wygra Wiktor, albo Marta tak myślę”

“Zdecydowanie Marta”

“WIKTOR to nowy The voice of poland! Jest genialny”

Kto wygrał The Voice of Poland 12?

Finał The Voice of Poland składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie finaliści śpiewają piosenkę anglojęzyczną i duet ze swoim trenerem. Następnie w drugim etapie prezentują polski utwór, a w trzecim śpiewają własną piosenkę. Po każdym z etapów odpada jeden uczestnik, który otrzymał najmniejszą liczbę głosów od widzów.

Etap I

Finał otworzył Wiktor Dyduła z drużyny Tomsona i Barona. Pierwszą piosenkę wykonał z trenerami. Następnie na swój warsztat wziął utwór Kiss from a rose. Jako drudzy na scenie zaśpiewali Rafał Kozik z Sylwią Grzeszczak. Finalista na swój drugi utwór wybrał piosenkę Adele Easy on me. Kolejni na scenie zaprezentowali się Bartosz Madej i Marek Piekarczyk. Na swój anglojęzyczny utwór Bartek wybrał grupę Bee Gees To Love Somebody. Natomiast Marta Burdynowicz po występie z Justyną Steczkowską zaprezentowała piosenkę Whitney Houston I will always love you.

Decyzją widzów, jako pierwszy z marzeniami o wygranej pożegnał się Wiktor Dyduła, który nie da się ukryć, był jednym z faworytów do zwycięstwa.

Wiktor Dyduła.
Wiktor Dyduła zajął 4. miejsce w finale The Voice of Poland.

Etap II

W drugim etapie trójka finalistów zmierzyła się z polskimi, kultowymi utworami. Rafał Kozik zaprezentował się w utworze Edyty Gepert Och, życie, kocham Cię nad życie. Bartosz Madej zaśpiewał przebój Seweryna Krajewskiego Kiedy mnie już nie będzie. Marta Burdynowicz tym razem na swój potężny wokal wzięła utwór Alicji Majewskiej Odkryjemy miłość nieznaną.

Tuż przed ścisłym finałem z programem pożegnał się Rafał Kozik.

Rafał Kozik.
Rafał Kozik zajął 3. miejsce w finale The Voice of Poland.

Etap III

Trzeci i ostatni etap finału pozwolił wyłonić zwycięzcę. Marta i Bartosz na scenie The Voice of Poland po raz ostatni zaprezentowali swoje autorskie utwory. Decyzją widzów najlepszym głosem w Polsce i tym samym zwyciężczynią 12. edycji została Marta Burdynowicz.

Zwyciężczyni 12. edycji The Voice of Poland.
Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję The Voice of Poland.

źródło: Instagram The Voice of Poland

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej