Kuba Błaszczykowski przekazał ogromną kwotę pieniędzy na pomoc Ukraińcom – “wspólnie nieśmy pomoc”!

27 lutego 2022
Przez: : MC

Kuba Błaszczykowski po raz kolejny pokazał swoje ogromne serce oraz hojność. Piłkarz postanowił przekazać na pomoc Ukrainie ćwierć miliona złotych!

Atak Rosji na Ukrainę

24 lutego 2022 roku rozpoczęła się zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Nieprzerwanie od tego dnia trwają walki, bombardowania i liczne naloty. Ludność ukraińska dzielnie sprzeciwia się wrogowi, dumnie i bohatersko walcząc o swój kraj i wolność.

Zobacz także: Bedoes zdobył się na szlachetny gest – tak pomaga Ukraińcom w obliczu wojny

W związku z ogromnym niebezpieczeństwem, setki tysięcy Ukraińców zdecydowało się przyjechać do Polski. Nasze służby nieprzerwanie pracują na granicy i przyjmują uchodźców. Na polsko-ukraińskiej granicy powstały liczne punkty zajmujące się pomocą Ukraińcom. Mimo wszystko wciąż brakuje żywności, ciepłych ubrań i produktów higienicznych. W związku z tym, liczne grono osób zdecydowało się pomóc naszym wschodnim sąsiadom. Aktywnie w pomoc zaangażował się również Kuba Błaszczykowski – piłkarz Wisły Kraków.

Jakub Błaszczykowski u Kuby Wojewódzkiego

Kuba Błaszczykowski wspiera Ukrainę

Kuba Błaszczykowski wielokrotnie udowodnił, że pomoc innym jest zakorzeniona w jego sercu. Ze względu na atak Rosji na naszych wschodnich sąsiadów, piłkarz wraz ze swoją fundacją postanowił pomóc Ukraińcom. Przekazał na ten cel aż ćwierć miliona złotych, które zostaną wykorzystane na zakup środków niezbędnych do funkcjonowania obywatelu Ukrainy.

“W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z @fundacja_ludzki_gest przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych (250 000zł). To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie” – czytamy w poście Kuby.

Warto zauważyć, że Kuba Błaszczykowski regularnie wspiera potrzebujących. Zaledwie dwa lata temu, na początku pandemii koronawirusa przekazał na rzecz walki z zarazą aż 400 tys. zł, co zostało docenione przez Polaków.

My również zachęcamy do niesienia pomocy!

źródło: Instagram Kuby Błaszczykowskiego

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej