“Kuchenne rewolucje”: Ogromny pożar doszczętnie zniszczył restaurację “Łebska chata”! Gessler sądziła się z właścicielem…

28 marca 2022
Przez: : M.J

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z akcji gaśniczej jednej z restauracji, która kilka lat temu brała udział w programie Kuchenne rewolucje. Co więcej, właściciel lokalu Łebska chata został pozwany przez Magdę Gessler, która domagała się od niego wysokiego zadośćuczynienia.

Łebska chata po Kuchennych rewolucjach

Magda Gessler przeprowadziła ponad trzysta rewolucji, a jedna z nich miała miejsce w Łebie. W 2013 roku restauratorka pojawiła się w restauracji Łebska chata. Można śmiało powiedzieć, że przez wszystkie edycje programu to właśnie rewolucję w Łebie można zaliczyć do tych bardzo burzliwych.

Magda Gessler z właścicielem Łebskiej chaty.
Magda Gessler z właścicielem Łebskiej chaty.

Po emisji odcinka, która miała miejsce w 2014 roku dowiedzieliśmy się, że rewolucja ostatecznie została zaakceptowana. Co więcej, Magda Gessler zdecydowała się polecić restaurację Łebska chata w swoim przewodniku. Niemniej jednak to był początek problemów. Do Gessler zaczęły docierać skargi na temat niskiej jakości jedzenia oraz bałaganu, który miał panować w lokalu. Tym samym restauratorka cofnęła rekomendację, a następnie pozwała właściciela Łebskiej chaty o bezprawne wykorzystywanie jej wizerunku. Magda zażądała nie tylko przeprosin, ale również 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Ostatecznie Gessler wygrała w sądzie, a właściciel restauracji musiał zapłacić 20 tysięcy złotych za bezprawne wykorzystywanie wizerunku gwiazdy. Teraz okazuje się, że to nie koniec kłopotów właściciela Łebskiej chaty.

Pożar restauracji po Kuchennych rewolucjach

Na oficjalnym profilu miasta Łeba w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia restauracji, która doszczętnie została zniszczona. Pożar wybuchł w sobotę, 26 marca po godzinie 13.00. Na miejscu pracowało około 40 jednostek straży pożarnej oraz policja. Ogień zajął nie tylko restaurację, ale również przeniósł się na dwa sąsiadujące z lokalem budynki mieszkalne. Według informacji podawanych przez media nikt nie ucierpiał.

Zobacz także: Spłonął dom bohaterów programu Nasz nowy dom! Ogromna tragedia!

“Urząd Miejski w Łebie dziękuje wszystkim zaangażowanym jednostkom straży pożarnej, które cały czas walczą z pożarem “Łebskiej Chaty” i dwóch sąsiadujących obiektów/pensjonatów. Drewniany budynek w całości został strawiony przez ogień, a pożar przeniósł się niestety na dwa sąsiadujące obiekty. Dziękujemy również mieszkańcom Łeby za pomoc”– czytamy na profilu miasta Łeba.

W sieci pojawiły się również nagrania z miejsca zdarzenia. Jak widzimy po restauracji zostały same zgliszcza.

@alexa_myc

Rano, następnego dnia po pożarze Łebskiej Chaty w Łebie🔥 #pozar #łeba #nazywo #fire #nastepnegoranka

♬ original sound – alexa_myc

Źródło: TikTok / Facebook / Instagram Łebska Chata

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej