Połącz się z nami

Leszek Dawid: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Opisy gwiazd

Leszek Dawid: [wiek, kariera, Orły, Instagram]

Leszek Dawid to bez dwóch zdań jeden z najlepszych reżyserów i scenarzystów filmowych w Polsce. Nie da się ukryć, że do tej pory zdobył już wiele nagród oraz wyróżnień za swoją działalność w branży. Serial W głębi lasu, który współtworzył zyskał nominację do Orły 2021. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o karierze twórcy, a także jego życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Leszek Dawid: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że jeden z najbardziej znanych i cenionych reżyserów w Polsce urodził się 6 marca 1971 roku. Co za tym idzie, na chwilę obecna ma 50 lat. Wiadomo także, że pochodzi z Kluczborka. Dawid ukończył studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wcześniej rozważał także wydział operatorski. Jednakże, niewiele osób wie, że przed tym został absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Leszek Dawid na planie jeden z produkcji, które reżyserował.

Zobacz także: Co wiemy o Macieju Bochniaku?

Leszek Dawid: kariera

Dawid ma w branży opinię twórcy, który zdecydowanie stawia na jakość, nie na ilość. Nad każdą produkcją spędza wiele czasu, aby jak najlepiej oddawała zaplanowane przez niego treści. Liczba nagród i wyróżnień, które ma na swoim koncie może robić naprawdę ogromne wrażenie. Niewątpliwie, za jeden z jego największych sukcesów należy uznać filmy Jesteś Bogiem oraz Ki. Oprócz tego, często pracuje przy produkcjach telewizyjnych.

Leszek Dawid: Orły 2021

Okazuje się, że serial W głębi lasu, który cieszył się dużą popularnością na platformie Netflix zdobył nominację do nagrody Orła w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny. Jednym osób odpowiedzialnych za jego sukces jest właśnie Dawid, ponieważ jest jego współtwórcą. O tym, czy zdobędzie statuetkę dowiemy się już 21 czerwca 2021 roku.

Leszek Dawid był reżyserem serialu W głębi lasu

Leszek Dawid: Instagram

Okazuje się, że reżyser i scenarzysta nie udziela się w mediach społecznościowych. Na próżno także szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry