„M jak miłość”: Nie żyje Barbara Krafftówna. Aktorka miała 93 lata

23 stycznia 2022
Przez: : W.M.

Nie żyje Barbara Krafftówna. Ceniona aktorka zmarła w wieku 93 lat. Gwiazda znana jest widzom z wielu ról teatralnych, jak i filmowych oraz serialowych. O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Barbara Krafftówna
scena z: Barbara Krafftówna, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

Barbara Krafftówna

Barbara Krafftówna to bez wątpienia jedna z najbardziej cenionych polskich aktorek. Gwiazda przez większość swojej kariery artystycznej związana była z teatrem, jednak często pojawiała się także w produkcjach serialowych i filmowych.

Widzowie z pewnością znają ją z ról w takich produkcjach jak Czterej pancerni i pies, Jak być kochaną, Na dobre i na złe, M jak miłość czy Niania.

Krafftówna w swoim życiu była dwukrotnie zamężną. Pierwszym mężem gwiazdy był również aktor – Michał Gazda. Po kilkunastu latach od ślubu mężczyzna zginął w wypadku samochodowym. Para miała jednego syna Piotra Gazdę, który umarł w 2009 roku.

Zobacz także: Zmarła Antonina Girycz-Dzienisiewicz.

W 1982 roku aktorka wyjechała do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam poznała swoją drugą miłość Arnolda Seidnera, z którym wzięła ślub. Po kilku miesiącach mąż Krafftówny zmarł w wyniku zawału serca. Gwiazda otrzymała obywatelstwo amerykańskie i przez kilkanaście lat mieszkała w domu seniora w Los Angeles, jednak w 1998 roku postanowiła na stałe wrócić do Polski.

Nie żyje Barbara Krafftówna

Jako pierwszy o śmierci 93-letniej aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Przez zamieszczony przez nich post na Facebooku dowiadujemy się, że Barbara Krafftówna zmarła w nocy z soboty na niedzielę.

„Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Barbarę Krafftównę, która pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy…” – napisano na Facebooku

Rodzinie i bliskich artystki składamy głębokie wyrazy współczucia.

Barbara Krafftówna
scena z: Barbara Krafftówna, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

źródło: AKPA/Facebook

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej