Nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz! Aktorka zmarła w wieku 82 lat

20 stycznia 2022
Przez: : KS

Smutna wiadomość obiegła media 20 stycznia 2022 roku. W sieci pojawiła się bowiem informacja, że nie żyje Antonina Girycz-Dzienisiewicz. Aktorka była znana z polskich seriali, gdzie najlepiej odnajdywała się głównie w drugoplanowych rolach komediowych. O śmierci artystki dowiedzieliśmy się z TVP.

Nie żyje aktorka z M jak miłość

Z informacji przekazanych przez TVP dowiadujemy się, że aktorka zmarła wieczorem  19 stycznia 2022 roku. O śmierci aktorki poinformowała także jej córka. Kobieta odeszła w wieku 82 lat. Mimo, że Antonina Girycz zdecydowanie częściej wcielała się w role drugoplanowe, cieszyła się dużą sympatią ze strony widzów. Postacie, które grała zawsze były bardzo charakterystyczne i zapadały widzom w pamięć.

Telewidzowie mogą pamiętać jej rolę między innymi w uwielbianym serialu M jak miłość. Grała tam narzeczoną Tadeusza Budzyńskiego – Irenę Malanowską.

Antonina Girycz nie żyje
Nie żyje Antonina Girycz

Zobacz także: Zmarł raper Pjus. Miał 39 lat

Życie i kariera Antoniny Girycz-Dzienisiewicz

Aktorka zadebiutowała w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze w 1960 roku. W latach późniejszych występowała głównie na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Niewątpliwie, najlepiej zapamiętają ją jednak wielbiciele polskich seriali telewizyjnych.

Girycz-Dzienisiewicz na swoim koncie ma wiele ról. Między innymi, zagrała w serialach: Przepis na życie, M jak miłość, Bulionerzy oraz Barwy szczęścia. Ponadto, występowała w produkcjach filmowych.

Aktorka swoim doświadczeniem chętnie dzieliła się również z aspirującymi aktorami. Mianowicie, przygotowywała ich do egzaminów w szkole teatralnej oraz wprowadzała ich w ten zawód.

Termin i miejsce pochówku aktorki nie jest jeszcze publicznie podany.

Całej rodzinie oraz wszystkim najbliższym Antoniny Girycz-Dzienisiewicz składamy wyrazy współczucia.

źródło: Instagram Kultura wokół nas

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej