Połącz się z nami

Maciej Maleńczuk: [wiek, kariera, żona, Instagram]

Maciej Maleńczuk

Opisy gwiazd

Maciej Maleńczuk: [wiek, kariera, żona, Instagram]

Maciej Maleńczuk to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych artystów, których możemy śledzić w polskiej branży muzycznej. Nie bez powodu uważa się go także za osobę kontrowersyjną. Sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze, a także życiu prywatnym!

Maciej Maleńczuk: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że artysta urodził się 14 sierpnia 1961 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 60 lat. Na świat przyszedł w Wojcieszowie – miejscowości położonej w województwie dolnośląskim. Jest absolwentem szkoły zawodowej, a następnie podjął naukę w liceum zawodowym o profilu obróbka skrawaniem, którego nie ukończył.

Okazuje się, że ze względu na odmowę służby wojskowej został skazany na karę więzienia. Po dwóch latach wyszedł na wolność i występował jako muzyk uliczny, śpiewając i grając na gitarze. Przechodnie mieli okazję zobaczyć go między innymi w Warszawie, czy Krakowie.

Maciej Maleńczuk kariera
Jak przebiegała kariera Macieja Maleńczuka?

Zobacz także: Co wiemy o Kayah?

Maciej Maleńczuk: kariera

O Maleńczuku zaczęło robić się głośno, kiedy został wokalistą i frontmanem zespołu Pudelsi. Razem nagrali pięć albumów. Oprócz tego, na swoim koncie ma także teatralne epizody aktorskie.

Artysta na swoim koncie ma także, liczne nagrody i wyróżnienia. Występował na festiwalach i koncertach, które także transmitowano w telewizji. Na przestrzeni lat współpracował także z innymi muzykami znanymi w polskiej branży. Między innymi, podczas Męskiego Grania.

Teksty utworów oraz wiersze, których autorem jest Maleńczuk, odnoszą się także do wydarzeń politycznych oraz aktualnych wydarzeń. Największe hity jego autorstwa to Ostatnia nocka, Sługi za szlugi, Cicha woda oraz Synu.

Maciej Maleńczuk piosenki
Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk: żona

Żoną artysty jest Ewa Maleńczuk. Para poznała się jeszcze w latach 80. Owocem ich związku są trzy córki. Ponadto, mężczyzna ma jeszcze jedną córkę z poprzedniego związku.

Maciej Maleńczuk: Instagram

Okazuje się, że Maleńczuk nie udziela się w social mediach. W związku z tym, na próżno szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram Tygodnik Polityka

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry