Maja Chwalińska: [wiek, kariera, Wimbledon, Instagram]

28 czerwca 2022
Przez: : KS

Maja Chwalińska to polska tenisistka, której w młodym wieku udało się doskonale zaprezentować podczas jednego z najważniejszych turniejów tenisowych. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, co wiadomo na jej temat. Jeśli także jesteście ciekawi, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Maja Chwalińska: wiek

Z informacji, do których można dotrzeć w sieci, dowiadujemy się, że Maja urodziła się 11 października 2001 roku. W związku z tym, w tym roku skończy 21 lat. Wiadomo również, że młoda tenisistka pochodzi z Dąbrowy Górniczej.

Młoda sportsmenka wyjawiła, że treningi i przebywanie na korcie po pewnym czasie stały się dla niej naprawdę trudnym przeżyciem. Maja opowiedziała, że zmagała się z depresją, choć ostatecznie udało jej się powrócić do radości nie tylko z treningów, ale przede wszystkim z życia.

Maja Chwalińska Wibmledon
Maja Chwalińska

Zobacz także: Co wiadomo o Dominice Rybak?

Maja Chwalińska: kariera

Na pierwsze treningi, Maja zaczęła chodzić już jako kilkulatka. Mniej więcej, miała wtedy około 7 lat. Na przestrzeni kolejnych lat zaczęła reprezentować Polskę na międzynarodowych turniejach.

Tenisistka występuje nie tylko w grze pojedynczej, ale także deblu. Podczas kariery juniorskiej reprezentowała biało-czerwone barwy między innymi w Junior Fed Cap, Australian Open oraz Mistrzostwach Europy. Co ciekawe, miała okazję grać także z Igą Świątek.

Podczas kariery seniorskiej, kiedy powróciła do treningów i udziału w zawodach po depresji, zaczęła ponownie osiągać sukcesy. W czerwcu zajęła najwyższe dotychczas miejsce w rankingu singlowym WTA.

Co więcej, podczas Wimbledonu 2022 po raz pierwszy w swojej karierze zakwalifikowała się do głównego turnieju wielkoszlemowych zawodów. Niewątpliwie, dla młodej sportsmenki to duży sukces, a także wyróżnienie.

Maja Chwalińska: Instagram

Wszyscy zainteresowani mogą znaleźć profil Mai na Instagramie pod nazwą @majachwalinska. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 7,5 tysiąca użytkowników. Jednakże, jesteśmy przekonani, że liczba ta szybko wzrośnie!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej