Makijaż dla blondynki według Magdaleny Pieczonki – o czym warto pamiętać?

23 lipca 2023
Przez: : M.J

Szukacie porad na makijaż dla blondynki? Na jednym z opublikowanych nagrań znana makijażystka gwiazd Magdalena Pieczonka wykonała makijaż trenerce Kasi Dziurskiej. Podczas malowania zdradziła kilka porad i trików, które z pewnością przydadzą się wszystkim blondynkom!

Magdalena Pieczonka zawodowo

Magda Pieczonka to jedna z najpopularniejszych makijażystek gwiazd, która prężnie rozwija się również w social mediach, jak i serwisie YouTube. Jako wizażystka zadebiutowała podczas Eska Music Awards, a jej makijaże mogliśmy oglądać w wielu produkcjach telewizyjnych m.in. w programie Sablewskiej sposób na modę. Pieczonka współpracuje również z wieloma gwiazdami polskiego show-biznesu, m.in. Marceliną Zawadzką, Ewą Chodakowską, czy Natalią Siwiec. Co ciekawe, Pieczonka jest także autorką poradnika makijażowego oraz wypuściła serię swoich własnych kosmetyków!

ZOBACZ TAKŻE: Makijaż w stylu Kim Kardashian – Magda Pieczonka pomalowała Natalię Siwiec!

Makijaż dla blondynki

Należy pamiętać, że pierwszym krokiem jest zawsze odpowiednie przygotowanie skóry. Makijaż nakładamy na oczyszczoną i wypielęgnowaną twarz. Jeżeli mamy cerę z czerwonymi przebarwieniami i niedoskonałościami, warto użyć podkładu z żółtymi pigmentami, który zneutralizuje czerwień i wyrówna koloryt skóry. Magda postawiła również na konturowanie i baking – metodę makijażu polegającą na nałożeniu dużej ilości pudru w miejsca, które chcemy rozjaśnić (okolice oczu, grzbiet nosa, centralna część brody i czoła). Dalszym krokiem jest omiatanie twarzy puchatym pędzlem w celu pozbycia się nadmiaru pudru.

Kolejnym krokiem są brwi. W przypadku blondynek bardzo łatwo przesadzić. Należy pamiętać, aby brwi nie były zbyt ciemne, ponieważ mogą zepsuć cały makijaż. Jeżeli u nasady włosów widać odrosty, kolor brwi powinien być zbliżony do naturalnego odcienia włosów. Warto zacząć od jaśniejszego koloru i w zależności od efektu jaki oczekujemy, delikatnie przyciemnić lub zostawić. Zawsze łatwiej dodać produkt i niż na odwrót.

Magda postawiła na świetlisty makijaż. Na całą powiekę oraz wewnętrzny kącik nałożyła jasny, beżowy cień, który otworzył oko i sprawił, że wyglądają na bardziej wypoczęte. Kolejny element to rozmyta, delikatna kreska, która pięknie wyciągnie i powiększy oko. Warto także przyciemnić załamanie powieki. Ten krok sprawi, że spojrzenie stanie się wyraziste i głębokie, a oczy większe. Warto pamiętać, aby dobrze blendować wszystkie cienie i unikać ostrych krawędzi. Centralną część powieki warto dodatkowo rozświetlić. Aby jeszcze bardziej powiększyć oczy, Magda poleca pomalowanie dolnej linii wodnej na jasny odcień – beżowy lub biały. Dopełnieniem makijażu są mocno wytuszowane rzęsy oraz usta w kolorze nude.

Co sądzicie o makijażu wykonanym przez Magdę Pieczonkę? Jakie są Wasze triki podczas wykonywaniu make up’u?

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej