Malwina Kopron: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

8 stycznia 2022
Przez: : KS

Malwina Kopron to polska lekkoatletka, która specjalizuje się w rzucie młotem. Na swoim koncie ma już wiele medali i sukcesów, które zdobywa nie tylko w Polsce, ale także w rywalizacji z zagranicznymi sportowcami. Sprawdźmy, co wiadomo na jej temat!

Malwina Kopron: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci, możemy dowiedzieć się, że sportsmanka urodziła się 16 listopada 1994 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 27 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Puław. Co ciekawe, w jednym z wywiadów wyznała, że miłość do sportu zaszczepił w niej dziadek, który jednocześnie jest jej trenerem.

Mimo, że jak każdy sportowiec ma na swoim koncie zarówno wzloty, jak i upadki, nigdy nie poddaje się w walce o marzenia. Lekkoatletka zmagała się także z poważną kontuzją kolana. Jednakże, mimo bólu, który odczuwała przed Igrzyskami Olimpijskimi nie zdecydowała się poddać operacji.

Nie bez powodu Kopron od dziennikarzy otrzymała pseudonim Księżniczka rzutu młotem. Sama przyznała, że nie przeszkadza jej taki tytuł i już zdążyła się do niego przyzwyczaić.

Zobacz także: Co wiemy o Patryku Dobku?

Malwina Kopron: kariera

Sportsmanka karierę zaczęła już od występów w kategorii junior. Już wtedy rywalizowała nie tylko z rodakami, ale także sportowcami z całego świata. Wraz z biegiem czasu liczba medali na jej koncie regularnie wzrastała.

Niewątpliwie, jednym z największych sukcesów Malwiny jest brązowy medal, który zdobyła podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie ukrywa, że wraz z odnoszonymi sukcesami, wzrasta apetyt na wyższe miejsca na podium.

Specjalistka w rzucie młotem została nawet nominowana do nagrody w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Warto zaznaczyć, że Kopron cieszy się także dużą sympatią ze strony fanów sportu.

Malwina Kopron kariera
Malwina z dziadkiem i trenerem

Malwina Kopron: Instagram

Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @malwinakopron. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 17,5 tysiąca użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz