Połącz się z nami

Marcin Lewandowski: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

Opisy gwiazd

Marcin Lewandowski: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

Marcin Lewandowski to polski lekkoatleta, jeden z najlepszych biegaczy na średnim dystansie na świecie. Już niebawem, biało-czerwone barwy będzie reprezentował podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jego karierze, a także życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Marcin Lewandowski: wiek

Jeśli ciekawi was wiek polskiego sportowca, doskonale trafiliście. Otóż, w sieci możemy dotrzeć do informacji, że Lewandowski urodził się 13 czerwca 1987 roku. W związku z tym, łatwo obliczyć, że na chwilę obecną ma 34 lata. Wiadomo również, że pochodzi ze Szczecina. Co więcej, ukończył studia na tamtejszym uniwersytecie na kierunku wychowanie fizyczne. Partnerką życiową lekkoatlety jest Magdalena. Owocem ich związku są dwie córki. Mężczyzna często podkreśla, że medale nawet z największych imprez sportowych nie dają mu tyle szczęścia, co najbliższa rodzina.

Zobacz także: Co wiemy o Joannie Fiodorow?

Marcin Lewandowski: kariera

Lewandowski karierę rozpoczął w 2002 roku. Co ciekawe, na jej początku trenował go brat. Po raz pierwszy na zawodach dla juniorów wystartował w 2005 roku. Na przestrzeni lat swoich sił próbował w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. Największe sukcesy osiąga na dystansie 800 i 1500 metrów. Jest wielokrotnym medalistą, a także rekordzistą Polski na różnych dystansach.

To już czwarty występ Marcina Lewandowskiego na Igrzyskach Olimpijskich.

Marcin Lewandowski: Igrzyska Olimpijskie

Jak wiadomo Igrzyska Olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami. Jednym z zawodników, którzy przez ekspertów są uważani za kandydatów do zdobycia medalu jest właśnie biegacz ze Szczecina. Okazuje się, że to już czwarty raz, kiedy swoich sił będzie próbował na Olimpiadzie. Dotychczas nie udało mu się zdobyć tam żadnego medalu. Jednakże, zapewnia, iż w tym roku jest w znakomitej formie, co z resztą potwierdziły jego występy w zawodach poprzedzających jedną z największych imprez sportowych w Japonii.

Marcin Lewandowski: Instagram

Sportowiec prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @marcin.lewandowski.800. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 41 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry