Połącz się z nami

Marta Walczykiewicz: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

Opisy gwiazd

Marta Walczykiewicz: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, Instagram]

Marta Walczykiewicz to polska kajakarka,  która podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio swoich sił spróbuje aż na dwóch dystansach. To nie pierwsza tak duża impreza sportowa, w której ma naprawdę duże szanse na zdobycie medalu. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo o jej karierze, a także życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Marta Walczykiewicz: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że kajakarka urodziła się 1 sierpnia 1987 roku. W związku z tym, już niebawem będzie obchodziła swoje 34. urodziny. Wiadomo również, że pochodzi z Kalisza, gdzie z resztą dorastała i ukończyła szkołę zawodową. Co ciekawe, jakiś czas temu kandydowała również do tamtejszej rady miasta. Niestety, na temat jej życia prywatnego wiadomo niewiele więcej. Walczykiewicz zalicza się do grupy sportowców, którzy raczej nie opowiadają o nim publicznie.

Zobacz także: Co wiemy o Mai Włoszczowskiej?

Marta Walczykiewicz: kariera

Okazuje się, że sportsmenka treningi zaczęła już w wieku 9 lat. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić jeszcze w kategorii juniorka młodsza. Następnie, na przestrzeni lat brała udział w zawodach nie tylko krajowych, ale także międzynarodowych, z resztą z dużym powodzeniem. Między innymi, udało jej się zdobyć tytuł Mistrzyni i wielokrotnej Wicemistrzyni Świata oraz Wicemistrzyni Europy. Trzeba przyznać, że kolekcja jej medali może robić naprawdę duże wrażenie.

To trzeci występ Marty Walczykiewicz na Igrzyskach Olimpijskich.

Marta Walczykiewicz: Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przeniesione z powodu panującej w ubiegłym roku pandemii koronawirusa zbliżają się wielkimi krokami. Według ekspertów jedną z faworytek do zdobycia na nich medalu jest właśnie kajakarka z Kalisza. Jak się okazuje, nie będzie to jej pierwszy występ na tego typu imprezie. Na poprzedniej Olimpiadzie udało jej się zdobyć srebrny medal w kajaku jednoosobowym na dystansie 200 metrów. Wierzymy, że tym razem do Polski wróci także z medalem na szyi!

Marta Walczykiewicz: Instagram

Sportsmenka prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @marta_walczykiewicz_official. Na chwilę obecną, jej aktywność śledzi tam ponad 10 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry