„MasterChef Junior”: Jeden z jurorów odchodzi z programu!

1 grudnia 2021
Przez: : W.M.

Osoby, które liczyły na to, że w nowej edycji MasterChef Junior ponownie zobaczą skład jurorski w pełnym składzie, będą zawiedzeni. Mateusz Gessler potwierdził swoje odejście z programu.

MasterChef dla dzieci

Pierwszy sezon kulinarnego programu dla dzieci, wzorowanym na programie MasterChef, pojawił się w polskiej telewizji w 2016 roku. Reality-show, do którego zgłaszają się amatorzy kulinarni w wieku od 8 do 13 lat, szybko stał się jednym z najchętniej oglądanych reality-show stacji TVN.

Spośród tysięcy kandydatów marzących o tytule Mistrza Kuchni Juniorów, jurorzy do odcinków finałowych zapraszają kilkunastu kandydatów, z których szanse na wygraną ma tylko jedna osoba.

Jest o co walczyć. Nagrodą dla zwycięzcy jest 15 tys. zł oraz wycieczka na dwa tygodnie w dowolne miejsce na świecie o wartości 40 tys. zł.

Gessler rezygnuje z MasterChef Junior

Mateusz Gessler od pierwszej edycji programu oceniał, ale także wspierał młodych uczestników, którzy pochwalić się mogli niebywałym talentem kulinarnym. Niestety widzowie nie zobaczą restauratora w kolejnej edycji. Mateusz na swoim Instagramie poinformował, że jego przygoda z programem MasterChef Junior dobiegła właśnie końca.

„Czas płynie, a żeby czegoś nie przegapić, trzeba podejmować nowe wyzwania. Ale od początku.

Moja kulinarna przygoda z @masterchefjuniortvn dobiegła końca. To był intensywny czas, któremu oddałem się bez reszty. Sześć lat z młodymi kucharzami to niesamowita przygoda, która obudziła we mnie wewnętrzne dziecko i pozwoliła spojrzeć na świat z dystansem.(…)”

Dlaczego Mateusz Gessler nie pojawi się w nowej edycji? Były juror kulinarnego talent-show, zdradził, że w jego życiu szykują się poważne zmiany, o których nie może jeszcze mówić. Przy okazji wyznał jednak, że otwiera swoją kolejną restaurację.

„Przede mną jednak nowe cele i wyzwania, na które długo czekałem i chcę się im poświęcić. To zmiany, które muszę jeszcze utrzymać w tajemnicy, ale jedno już teraz mogę Wam zdradzić. Właśnie dziś otwieram nową wyjątkową restaurację w Elektrowni Powiśle Dock 19 w Warszawie. Miejsce, które łączy smaki nie tylko kulinarne, ale również muzyczne. Zapraszam Was”

W oświadczeniu Mateusza nie zabrakło oczywiście podziękowań nie tylko dla samej stacji TVN ale dla Ani Starmach i Michela Morana, z którymi przez kilka sezonów oceniał poczynania młodych uczestników MasterChefa.


„Na koniec podziękowania dla całej ekipy programu MCJ. @ania_starmach @michelmoran_official dziękuję, za tak ciepłe przyjęcie i cenne wskazówki. Jesteście najlepsi!
Kucharze, życzę Wam powodzenia i radości z gotowania. Trzymam kciuki za kolejny sezon.”

Żałujecie, że Mateusz nie pojawi się w nowej edycji? Kto będzie nowym jurorem w programie MasterChef Junior?

Juror MasterChef Junior
Mateusz Gessler w programie MasterChef

źródło: Instagram Mateusza Gessler/Instagram MasterChef Junior

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej