Mata jako pierwszy mężczyzna pojawił się na okładce polskiego Vogue’a. Ma ważny apel!

1 października 2022
Przez: : M.S.

Mata to niewątpliwie jeden z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim show-biznesie w ostatnim czasie. Młody raper nie boi się wyrażać swojego zdania, a sposób, w jaki to robi, zaskakuje niejednego. Ostatnio Michał Matczak pojawił się na okładce Vogue’a jako pierwszy mężczyzna z Polsce. Przy okazji wygłosił ważny apel!

Michał Matczak

Mata, czyli Michał Matczak to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych młodych artystów w naszym kraju. Teksty jego piosenek idealnie nawiązują do naszej rzeczywistości, raper podejmuje wiele aktualnych tematów, a jego piosenki są swego rodzaju manifestem i przeciwwagą dla obecnego systemu.

Przez swoje poglądy i zachowanie Matczak już niejednokrotnie miewał problemy z prawem. Pod koniec maja tego roku na warszawskich bulwarach raper zorganizował koncert, który został przerwany przez policję. Mimo iż Mata obiecał swoim fanom, że impreza odbędzie się w dniu kolejnym, policja zagroziła mu, że jeśli ponownie zagra na barce, będzie mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności za organizowanie nielegalnych masowych wydarzeń.

Ponadto, raper został także zatrzymany przez policję, w momencie, gdy miał przy sobie niewielką ilość marihuany

Niedługo po tych incydentach, Mata zamieścił na swoim kanale na YouTubie przemówienie, w którym nawiązał do tego, ile może mu grozić lat pozbawienia wolności za ostatnie przewinienia. Ponadto zapewnił, że, jak odzyskać wolność to w 2040 roku zamierza kandydować na prezydenta.

„Jak zapewne mogliście odczytać z mediów publicznych, grozi mi do 11 lat pozbawienia wolności. Trzy za posiadanie 1,5 g marihuany oraz 8 za śpiewanie na drewnianej łódce w stronę ludzi na kamiennych schodach. Nikt nigdy nie nazywał tego imprezą masową, aż do momentu, w którym to jednym głosem 30 tys. osób krzyknęło j**ac Telewizję Polska, przypadek, polityczna gra, a może proces na pokaz?” – mówił wówczas Matczak.

ZOBACZ TAKŻE: Mata będzie prezydentem?

Nie da się ukryć, że raper ma ogromny wpływ na młode społeczeństwo, jednak unika wywiadów w mediach. Tym razem jednak Mata znalazł kolejny sposób, aby dotrzeć do młodych ludzi.

Mata na okładce Vogue’a

We wtorek na facebookowym profilu Vogue’a pojawiło się zdjęcie okładki najnowszego wydania czasopisma, na którym pojawił się właśnie młody raper, jako pierwszy mężczyzna w historii polskiego wydania Vogue’a. Jednak współpraca z magazynem modowym przebiegła na warunkach Maty, który nie udzielił wywiadu, ale zamieścił manifest:

“Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuję o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, że słowa mogą je urzeczywistnić.”

Bohaterem pierwszej okładki październikowego wydania jest Michał „Mata” Matczak, który zamiast na tradycyjną rozmowę…

Posted by Vogue Polska on Tuesday, September 27, 2022

Na okładce Vogue’a Mata prezentuje sie zupełnie inaczej niż na co dzień. Ubrany jest w koszulę, marynarkę i krawat, jednak dodał elementy sportowej garderoby jak bucket hat oraz sportowe rękawiczki.

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi nowego numeru Vogue’a Mata chce pomóc młodym ludziom funkcjonować w obecnym świecie i potrafić wpływać na jego kształt.

“Mata wierzy, że jego nowa płyta pomoże młodym ludziom nabrać odwagi do zmieniania rzeczywistości.” – zapowiedziała Ina Lekiewicz, naczelna Vogue Polska.

Pomysł ten nie wszystkim się spodobał, a wręcz przeciwnie, pod zamieszczonym postem na Facebooku Vogue’a pojawiło się sporo krytycznych komentarzy:

“Miejcie litość.”

“To jeszcze “Vogue” czy już “Bravo”?”

“Na następną okładkę proponuje kogoś z programu “Chłopaki do wzięcia”.”

A wy, co sądzicie o nowej okładce Vogue’a?

Źródło: Facebook Vogue’a

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej