Mateusz Ziółko: [wiek, żony, The Voice of Poland, dyskografia, Instagram]

13 grudnia 2021
Przez: : M.J

Mateusz Ziółko jest polskim piosenkarzem popowym, pianistąo raz autorem piosenek. Na pewno wierni fani programu The Voice of Poland doskonale pamiętają edycję, w której to właśnie Ziółko stanął na najwyższym miejscu na podium. Na swoim koncie ma również udział w innych programach typu talent-show. Co wiemy na jego temat?

Mateusz Ziółko: wiek

Artysta urodziła się 20 czerwca 1986 roku w Zubrzycy Dolnej. Jego rodzice pochodzą z Orawy, a brat Mateusza Robert jest od niego starszy o 8 lat. Pochodzi z muzykalnej rodziny i już od dzieciństwa szlifował grę na pianinie. Ziółko dwa razy stawał na ślubnym kobiercu, a owocem jego małżeństw jest czwórka synów.

Mateusz Ziółko.
Mateusz Ziółko.

Mateusz Ziółko: Żona, dzieci

Pierwszą żoną artysty została Jadwiga Bukowska. Para doczekała się dwóch synów-Maksymiliana (2005) oraz Franciszka (2011). W czerwcu 2011 roku ożenił się z Marianną Sokołowską, z którą również ma dwóch synów-Jana (2013) oraz Jakuba.

Mateusz Ziółko: The Voice of Poland

O piosenkarzu jeszcze przed udziałem w The Voice of Poland zaczynało być głośno. W pierwszej edycji programu Mam Talent zajął 4 miejsce. Występował w programie Jaka to melodia?, w następnie dotarł do półfinału programu Must Be The Music. Tylko muzyka. Warto podkreślić również, że wygrał 10. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Zobacz także: Wszyscy zwycięzcy The Voice of Poland!

W 3. edycji The Voice początkowo dołączył do drużyny Marka Piekarczyka. Podczas bitew skradła go Maria Sadowska i doprowadziła Mateusza do samego finału, który decyzją widzów zwyciężył. Następnie kariera Mateusza poszybowała w górę, a on nadal jest jednym z czołowych artystów na polskiej scenie muzycznej.

Mateusz Ziółko: kariera

Mateusz na swoim koncie ma album studyjny pt. Na nowo, który wyszedł w 2017 roku. Jest wykonawcą wielu singli, które zdobywały pierwsze miejsca na listach przebojów.

Mateusz Ziółko: Instagram

Mateusz prowadzi swój profil w mediach społecznościowych pod nazwą #marmohecalmedha. Artysta chętnie zamieszcza tam zdjęcia z licznych koncertów, jak i te z życia prywatnego.

Źródło: Wikipedia / Instagram Mateusza Ziółko

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz