Michał Sołtan: [wiek, kariera, The Voice of Poland 14, Instagram]

23 października 2023
Przez: : K.M.

Michał Sołtan od samego początku w programie The Voice of Poland był jednym z faworytów jurorów. Zobaczcie szczegółowe informacje na temat finalisty czternastej edycji show.

Michał Sołtan: wiek

Michał jest absolwentem muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, swoją karierę skupia na muzyce jazzowej. Wokalista na swoim koncie ma liczne koncerty, wydał dwie płyty, a także jest kompozytorem i producentem. Wraz ze swoją partnerką współtworzy artystyczny projekt, gdzie artystka maluje obrazy na żywo, a on komponuje i wykonuje muzykę.

Michał Sołtan: kariera

Podczas Przesłuchań w ciemno Michał wykonał utwór grupy The Doors – Light My Fire. Ten występ wywarł piorunujące wrażenie na wszystkich jurorach i każdy z nich walczył o pozyskanie go do swojej drużyny. Ostatecznie Michał wybrał drużynę Marka Piekarczyka. W kolejnym etapie, Michał, Daniel Grzybowski oraz Adrian Litewka wykonali utwór Ryszarda Rynkowskiego – Dziewczyny lubią brąz. Trener odesłał do domu Litewkę. Następnie, duet wykonał Whole Lotta Love zespołu Led Zeppelin, Sołtan wygrał bitwę i przeszedł do Nokautów. Utwór Proud Mary dał mu awans do wielkiego fianłu.

Michał Sołtan: The Voice of Poland 14

Chyba każdy z nas się zgodzi, że program muzyczny The Voice należy do najchętniej oglądanych przez telewidzów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Produkcja polskiego formatu doczekała się czternastu edycji. Do programu zgłaszają się utalentowani wokaliści i wokalistki, którzy pragną osiągnąć ogromny sukces w świecie muzyki. Do wygrania w show jest kontrakt ze znaną wytwórnią muzyczną, nagroda pieniężna w wysokości 50 000 złotych oraz tytuł Najlepszego głosu w Polsce. W roli trenerów w najnowszej serii znaleźli się: Justyna Steczkowska, Lanberry, Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron. Odcinki emitowane są co tydzień w sobotę o godzinie 20:00 na antenie TVP2.

Zobacz także: Kto wygrał trzynastą edycję programu The Voice of Poland?

Michał Sołtan: Instagram

Mężczyzna jest bardzo aktywny w social mediach. Regularnie prowadzi swój profil na portalu Instagram, gdzie figuruje pod nazwą @michal_soltan. Ilość jego followersów obecnie wynosi 3020 osób, ale na tej liczbie z pewnością się nie skończy.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej