Mocny apel Arkadiusza Jakubika ze sceny w Sopocie! Artysta uderzył w polski rząd!

22 sierpnia 2023
Przez: : M.J

Arkadiusz Jakubik ze swoim zespołem Dr Misio wystąpili się na scenie podczas pierwszego dnia Top of the Top Sopot Festival 2023. Jeszcze przed wykonaniem utworu aktor nawiązał do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju i odniósł się do rządzących.

Top of the Top Festival w Sopocie wystartował. Podczas czterech dni na sopockiej scenie zobaczymy mnóstwo gwiazd polskiej, ale także zagranicznej sceny muzycznej.

Arkadiusz Jakubik był jednym z artystów, który pojawił się podczas tegorocznego festiwalu w Sopocie. Na scenie w pierwszy dzień zaprezentowali swoje utwory m.in. Natalia Przybysz, Sylwia Grzeszczak, Igor Herbut, czy zespół Kombi.

Arkadiusz Jakubik, który jest cenionym polskim aktorem i często gra w produkcjach Wojciecha Smarzowskiego, na sopockiej scenie zaprezentował się wraz ze swoim zespołem. Jego grupa Dr Misio powstała już w 2008 roku. Warto także podkreślić, że jego utwory niejednokrotnie nawiązywały do aktualnych wydarzeń politycznych.

Sopot Festiwal.
scena z: Arkadiusz Jakubik, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Na sopockiej scenie powiedział kilka słów w stronę publiczności, uderzając tym samym w polski rząd.

Jakubik uderza w rząd na scenie Sopocie

Na deskach Opery Leśnej w Sopocie Dr Misio wykonał utwór „Chory na Polskę”. Zanim jednak usłyszeliśmy piosenkę, Arkadiusz Jakubik wprost powiedział, komu dedykuje ten utwór.

“Dla wszystkich chorych na Polskę. Dla wszystkich, którzy kochają ten kraj, ale mają dosyć tego, co robi z Polską nasza władza” – wykrzyczał ze sceny.

Warto także zwrócić uwagę na tekst samego utworu oraz teledysk. W klipie możemy zobaczyć oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego, gdzie trafiają osoby „chore na Polskę”.

“Tak niewiele się dzieje, prawie nic się nie zmienia. Nie wystarczy mi życia, żeby spełniać marzenia. Tak niewiele się dzieje, czas obietnic beztroskich. Nie wystarczy mi życia, by wyleczyć się z Polski” – brzmi fragment utworu.

Tym samym Arkadiusz Jakubik nie zostawił złudzeń, w kogo wymierzony jest jego utwór.

Sopot Festival 2023

Za nami dopiero pierwszy dzień Top of The Top Sopot Festival. 22 sierpnia sopocką sceną zawładną rytmy pod hasłem “Summer Vibes”. Na scenie odbędzie się także konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika.

23 sierpnia zobaczymy imprezę pod hasłem “Great Moments”, a na scenie pojawią się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej w tym: Agnieszka Chylińska, Nosowska, Ralph Kaminski, Kayah, Urszula, czy Natalia Szroeder.

Ostatni dzień to ”Magic Words”. Wówczas Opera Leśna wypełni się orkiestrowymi aranżacjami do najpiękniejszych polskich utworów. Na scenie zobaczymy m.in. Anię Karwan, Igora Herbuta, Rubensa, Mroza, czy Andrzeja Piasecznego.

Źródło: tvn.pl / Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej