Najlepsze memy po meczu Polska-Walia. Wojciech Szczęsny bohaterem narodowym

27 marca 2024
Przez: : M.J

Polska reprezentacja pojedzie na Euro 2024 po emocjonującym thrillerze, który piłkarze zafundowali swoim kibicom na murawie w Cardiff. Wisienką na torcie zdecydowanie była obrona ostatniego rzutu karnego przez Wojciecha Szczęsnego. To właśnie dzięki naszemu bramkarzowi już niebawem nasi piłkarze będą mogli sprawdzić się na Mistrzostwach Europy w Niemczech. Jak można było się spodziewać sieć momentalnie zalała fala memów. Zobaczcie najlepsze z nich.

Polska z awansem na Euro 2024

Reprezentacja Polski odniosła wielki sukces, awansując do tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w Niemczech. Droga do tego triumfu nie była łatwa – w finale barażowym, który odbył się w Cardiff, polska drużyna pokonała Walię po rzutach karnych 5:4, po tym jak po 90 minutach i dogrywce wynik był 0:0. Dla Biało-Czerwonych będzie to już piąty udział w tej prestiżowej imprezie.

Selekcjonerem reprezentacji Polski do września 2023 roku był Portugalczyk Fernando Santos. Mimo że nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w eliminacjach mistrzostw Europy w swojej grupie, za Albanią i Czechami, to dzięki udziałowi w najwyższej dywizji Ligi Narodów w 2022 roku miała szansę na udział w barażach.

W drodze do finału barażowego Polska pokonała w półfinale Estonię 5:1, natomiast Walia zwyciężyła Finlandię 4:1. Euro 2024 w Niemczech rozpocznie się 14 czerwca, a polska drużyna zagra w grupie D z Holandią, Austrią i Francją.

Decydujący mecz był pełen emocji i niepewności. Kapitan Robert Lewandowski zanotował swój 148. występ w reprezentacji Polski, a obok niego w ataku wystąpił Karol Świderski. Trener Michał Probierz postawił na identyczny skład co w poprzednim meczu z Estonią, co było rzadkością w historii polskiej piłki.

Pierwsza połowa spotkania była trudna dla polskiej drużyny, z wieloma groźnymi momentami ze strony Walijczyków. Jednakże, mimo nacisku rywali, Biało-Czerwoni stawiali opór, starając się unikać straty bramki. Pomimo prób obu stron, wynik po 90 minutach był bezbramkowy, co skierowało mecz na dogrywkę.

Ani dodatkowe 30 minut gry nie przyniosły zmiany wyniku, co ostatecznie doprowadziło do serii rzutów karnych. Tutaj polska drużyna okazała się lepsza, nie pudłując ani razu, podczas gdy Wojciech Szczęsny bronił strzał Daniela Jamesa, zapewniając Polsce zwycięstwo.