Połącz się z nami

Nie żyje 19-letni gwiazdor sceny hip-hopowej! Został zastrzelony w centrum Sztokholmu…

Nils Einar Gronberg.

News

Nie żyje 19-letni gwiazdor sceny hip-hopowej! Został zastrzelony w centrum Sztokholmu…

Nie żyje 19-letni raper. Ze Szwecji dotarły do nas wstrząsające informacje. Szwedzka scena hip-hopowa pogrążyła się w żałobie, po tym, jak na jednym ze sztokholmskich osiedli doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniósł zaledwie 19-letni Nils Kurt Einar Gronberg.

Nils Kurt Einar Gronberg

Einar był jednym z najczęściej słuchanych szwedzkich artystów, którzy w bardzo młodym wieku podbili scenę hip-hopową. Na uwagę na pewno zasługuje singiel Einara pt. Katten i trakten, który w Szwecji w 2019 roku zajął pierwsze miejsce wśród najchętniej słuchanych singli. Niedługo później na rynku muzycznym pojawił się pierwszy studyjny album Gronberga, który w mgnieniu oka podbił szwedzkie listy przebojów.

Choć Einar do świata szwedzkiej muzyki trafił w bardzo młodym wieku, to miał wielu wrogów. Młody raper miał publiczny konflikt między innym z artystą należącym do świata hip-hopu – Yasinem. Co ciekawsze, Yasine na przełomie czerwca i lipca 2020 roku skazano na 10 miesięcy pozbawienia wolności, za próbę porwania Einara. W tym procederze brali również udział członkowie gangu Varbynatverket.

Zobacz także: Tragedia na planie filmowym. Alec Baldwin postrzelił dwie osoby!

Warto zaznaczyć, że 19-letni raper w przyszłym tygodniu miał zeznawać przeciwko sprawcom porwania i gwałtu, którego to on sam był ofiarą w zeszłym roku. 

Nie żyje 19-letni Einar Gronberg

21 października po godzinie 22.00 sztokholmska policja została powiadomiona o strzelaninie na osiedlu Hammarby Sjostad, które znajduje się w ścisłym centrum Sztokholmu. Patrole policji po dotarciu na miejsce znaleźli ciężko rannego 19-latka, który został w strzelaninie ranny w głowę oraz w klatkę piersiową. Pomimo prób nie udało się go uratować.

Sztokholmska policja potwierdziła, że zastrzelony mężczyzna to 19-letnia gwiazda sceny hip-hopowej. Głos w tej sprawie zabrał również premier Szwecji:

„To młode życie, które straciliśmy wiele znaczyło dla wielu młodych ludzi. To tragiczna informacja”-powiedział Stefan Lofven.

Einar Gronberg nie żyje.
Szwedzki raper został zastrzelony w centrum Sztokholmu.

Nie da się ukryć, że śmierć uwielbianego przez szwedzką młodzież artysty odbiła się szerokim echem w mediach. Policja nadal nie ujęła sprawców, jak i na ten moment nie jest znany motyw zbrodni. Świadkowie zdarzenia poinformowali służby, że po strzelaninie widziano uciekające dwie osoby…

Źródło: Popkiller / Instagram Einara Gronberga

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w News

Do góry