Nie żyje aktor znany widzom z “M jak miłość”. Zmarł Witold Kopeć

5 stycznia 2022
Przez: : W.M.

W wieku 63 lat zmarł Witold Kopeć. Ceniony aktor dał się poznać widzom nie tylko z występowania na deskach teatru, ale także z udziału w znanych telewizyjnych produkcjach. O śmierci artysty poinformował Teatr w Lublinie.

Witold Kopeć kariera

Witold Kopeć to znany i ceniony polski aktor i reżyser. W trakcie swojej kariery związany był z kilkoma polskimi teatrami m.in. Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, a także przez dwa lata z teatrami w Szczecinie.

Od 1989 związany był z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie na stałe zamieszkał. Znakiem rozpoznawczym aktora była monodrama. Witold Kopeć pracował również jako pedagog na kilku polskich uczelniach.

Chociaż zdecydowanie najwięcej czasu poświęcał pracy w teatrze, pojawił się także w produkcjach, które doskonale znane są widzom telewizyjnym. Dał się poznać między innymi w takich filmach jak Listy do M., a także popularnych serialach W rytmie serca, Komisarz Alex, Wojenne dziewczyny, Pierwsza miłość czy M jak miłość.

Zobacz także: Nie żyje Andrzej Nowak z TSA.

Nie żyje Witold Kopeć

Witold Kopeć zmarł 3 stycznia w wieku 63 lat. O śmieci cenionego aktora i przyjaciela poinformowali współpracownicy z Teatru im. Juliusza Osterwy, z którym od kilkudziesięciu lat związany był artysta.

„Nigdy nie będziemy gotowi na takie wiadomości. Z ogromną przykrością informujemy, że 3 stycznia 2022 roku, zmarł Pan Witold Kopeć, wybitny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, wspaniały pedagog, reżyser, działacz społeczny, wyjątkowy człowiek, nasz przyjaciel.Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane. Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia Rodzinie Pana Witolda, Przyjaciołom i wszystkim, w których pozostawił wspomnienie siebie jako cudownego człowieka. Na scenie życia zagrał najpiękniejszą z ról” – napisano na profilu teatru na Facebooku

Zdjęcie Witold Kopeć
Witold Kopeć nie żyje

Rodzinie i bliskich składamy najszczersze wyrazy współczucia.

źródło: Facebook/YouTube

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej