Nie żyje aktorka z „Na wspólnej”. „Wolała odejść w spokoju”

23 stycznia 2023
Przez: : W.M.

Nie żyje Barbara Radecka. Polska aktorka i reżyserka dała się poznać widzom, występując w takich serialach jak Na wspólnej czy Przyjaciółki.

Nie żyje Barbara Radecka

O śmierci Barbary Radeckiej poinformowano na jej oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

“Dzisiaj odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie” – napisali bliscy aktorki

Smutną informację potwierdził wnuk aktorki Michał Bernard Radecki, który opublikował w mediach społecznościowych krótkie wspomnienie o zmarłej artystce.

„Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie” – przekazał

Mężczyzna wyjawił, co było powodem śmierci artystki. Barbara Radecka od pewnego czasu zmagała się z nowotworem, jednak świadomie zrezygnowała z leczenia.

„Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. (…) Choć oczywiście chciałbym, żeby dalej była z nami, mam świadomość, że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania” – dodał

Kim była Barbara Radecka?

Barbara Radecka urodziła się w 1938 roku. Aktorka i reżyserka teatralna przez większość życia wolała posługiwać się imieniem Katarzyna.

Widzom znana może być z ról w takich produkcjach jak Plebania, Pitbull, W rytmie serca, Przyjaciółki czy Na Wspólnej.

Informacja o śmierci artystki zasmuciła wiele osób, w tym także znane gwiazdy polskiego kina. Pod postem, w którym rodzina przekazała smutne wieści, pojawiły się wpisy m.in. od Krystyny Jandy czy Wiktora Zborowskiego.

O Matko!!! Kondolencje” – napisała Krystyna Janda

„Kaśka??? Smutno. Bardzo smutno. Proszę przyjąć wyrazy współczucia.” – napisał Wiktor Zborowski

Nie przekazano jeszcze, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Barbary Katarzyny Radeckiej. Rodzinie i bliskich składamy głębokie wyrazy współczucia.

źródło: FB

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej