Nie żyje Teresa Aksinowicz. Aktorka z serialu „Pierwsza miłość” i „Na dobre i na złe”

8 stycznia 2022
Przez: : M.J

W czwartek, 6 stycznia odeszła polska aktorka Teresa Aksinowicz Jander. Choć od lat była związana z Wrocławskim Teatrem Lalek, to szerszej publiczności dała się poznać grając w wielu znanych serialach tj. Pierwsza miłość, czy Na dobre i na złe.

Nie żyje aktorka z Pierwszej miłości i Na dobre i na złe

Jako pierwszy o śmierci aktorki poinformował syn oraz reżyser Konrad Aksinowicz. Na swoim profilu w mediach społecznościowych dodał poruszający post opatrzony czarno-białym zdjęciem. Jak czytamy, odejście jego mamy było szokiem zarówno dla niego, jak i ukochanego męża aktorki.

“Z głębokim żalem i smutkiem chciałbym przekazać tą smutną i szokującą wiadomość ale moja kochana mama Teresa Aksinowicz Jander odeszła dziś. Razem z jej kochającym mężem Lutz Jander jesteśmy w żałobie po tej stracie. Będziemy informować co dalej. Narazie sami nie wiemy. Kocham Cię Mamo na zawsze i wszędzie”– napisał na Facebooku.

Pojawił się również w sieci pożegnalny wpis od agencji Edwin Film, z którą Teresa Aksinowicz współpracowała od lat.

“Dzisiaj świat się zatrzymał dla niej, ale także i dla nas. I całej społeczności aktorskiej. Tereska odeszła w dniu 6 stycznia 2022 roku, podążając za konnym orszakiem Trzech Króli. Taki oto dzień sobie wybrała na pożegnanie z ziemskim życiem […] Wiadomość przyjmujemy z niedowierzaniem, szokiem, bólem i poczuciem ogromnej straty zarówno w życiu osobistym, jak i artystycznym. Wyrazy współczucia dla syna Konrada i męża Lutza”

Koledzy aktorki, którzy mieli okazję z nią współpracować, wspominają ją jako silną i niezależną kobietę. Zawsze była pogodna i uśmiechnięta. Nie istniały dla nie rzeczy niemożliwe.

Życie i kariera Teresy Aksinowicz Jander

Aktorka ukończyła studia na Wydziale Lalkarskiego PWST w Krakowie, który swoją filię miał we Wrocławiu. Zagrała w wielu polskich serialach tj. Na dobre i na złe, Fala zbrodni, Galeria, czy Na sygnale. Na pewno aktorkę doskonale znają widzowie, którzy śledzą serial Pierwsza miłość. Choć we wrocławskiej produkcji pojawiała się okazjonalnie, to zagrała w serialu aż 10 ról.

Zobacz także: Odszedł aktor, które widzowie znają z serialu M jak miłość.

Przez ponad 20 lat była związana z Wrocławskim Teatrem Lalek. Zmarła w wieku 67 lat. Jak do tej pory najbliżsi aktorki nie podali przyczyny śmierci. Pogrzeb odbędzie się 22 stycznia o godzinie 11.50 na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazu współczucia…

Źródło: Fakt / Instagram Teresy Aksinowicz

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz