Połącz się z nami

Odszedł Bronisław Cieślak. Twórca kultowej postaci porucznika Borewicza.

Nie żyje Bronisław Cieślak

News

Odszedł Bronisław Cieślak. Twórca kultowej postaci porucznika Borewicza.

Z pewnością zostanie zapamiętany ze swojej kultowej roli, jaką tworzył w serialu 07 zgłoś się. Dzięki postaci porucznika Sławomira Borewicza zdobył rzeczywiście wielką sławę. Nie żyje Bronisław Cieślak. Zmarł w wieku 77 lat.

Bronisław Cieślak- kultowy aktor

Bronisław Cieślak debiutował między innymi jako dziennikarz radiowy, jednakże to nie z radiem był kojarzony, ale z aktorstwem. W latach 70. rozpoczął zaś karierę aktorską w serialu Znaki szczególne. Reżyser Roman Załuski faktycznie zaproponował Cieślakowi udział w zdjęciach próbnych do serialu. Później okazało się również, że właśnie ta produkcja otworzyła mu drzwi do aktorskiego świata.

Bronisław Cieślak teraz nie żyje i razem z nim odchodzi legendarna postać. Największą sławę Cieślak zdobył bowiem dzięki roli porucznika Borewicza w kultowym serialu 07 zgłoś się. Okrzyknięty Jamesem Bondem czasu polskiego PRL-u. Niewątpliwie ta postać na zawsze zostanie w pamięci nie jednego. Do odświeżonej wersji serialu wracają również młode pokolenia polaków.

Zagrał również w produkcjach takich jak: Wściekły, Złota mahmudia, Bank nie z tej ziemi, Mrok. W ostatnich latach regularnie widywaliśmy go na ekranie telewizorów w serialu Malanowski i partnerzy.

Nie żyje Bronisław Cieślak. Odchodzi polski James Bond

To właśnie telewizja Polsat, z którą ostatnimi czasy współpracował, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o jego śmierci. Informacje o jego śmierci potwierdziła również żona aktora.

View this post on Instagram

A post shared by film.org.pl (@filmorgpl)

Cieślak urodził się w Krakowie w 1943 roku. Odszedł, mając skończone 77 lat. Od 2018 roku zmagał się z chorobą nowotworową.

„W wieku 77 lat odszedł Bronisław Cieślak. Niezapomniany porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się” i uwielbiany przez widzów Polsatu detektyw Malanowski w serialu „Malanowscy i Partnerzy””– napisano Instagramie Polsatu

Jest to niewątpliwie wielka strata dla aktorskiego świata.

Rodzinie i przyjaciołom oczywiście składamy szczere wyrazy współczucia.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda polskiego serialu. Aktor zmarł w wieku 38 lat.

Źródło: Instagram Stacja Polsat, You Tube

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry