Nie żyje członek zespołu Kult! Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

11 listopada 2022
Przez: : M.J

Na facebookowym profilu zespołu Kult w czwartkowy wieczór pojawiła się smutna wiadomość. Członkowie zespołu poinformowali o śmierci przyjaciela, Staszka Gawrona. Mężczyzna odszedł po długiej walce z chorobą.

Nie żyje Staszek Gawron

Zespół Kult na polskiej scenie muzycznej jest od niemal czterech dekad. Choć przez ten czas skład zespołu niejednokrotnie ulegał zmianie, to jego członkowie pamiętają o każdej osobie, z którą mieli okazję pracować na przestrzeni lat.

10 listopada na profilu w mediach społecznościowych formacji Kult pojawił się post, w którym poinformowali o śmierci Staszka Gawrona. Mężczyzna w latach 2007-2013 pracował jako techniczny w składach Kultu, KNŻ, czy Buldoga. Co więcej, Gawron przed laty współpracował również z zespołem Maanam.

Z ogromną przykrością informujemy, że wczoraj, 9 listopada 2022 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Staszek Gawron, który w latach 2007-2013 pracował jako jeden z technicznych w składach Kultu, KNŻ i Buldoga. Wcześniej przez wiele lat pracował z Maanamem. Staszek był barwną postacią, duszą towarzystwa. Zapamiętamy go jako wspaniałego kolegę i prawdziwie nietuzinkową postać. W czasach swojej młodości Staszek pracował jako muzyk. Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie oraz bliskim”- czytamy w poście.

Pod postem pojawiło się wiele kondolencji.

Kult na polskiej scenie muzycznej

Wszystkie pokolenia słuchające rocka doskonale znają zespół, którego założycielami są Kazik Staszewski i Piotr Wieteska. Zespół powstał 40 lat temu. Na swoim koncie ma takie kultowe przeboje jak: Gdy nie ma dzieci, Arahja, Układ zamknięty, czy Hej, czy nie wiecie.

Kult od początku swojego istnienia, czyli od 1982 roku wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, jak i prowokacyjnymi tekstami wokalisty zespołu Kazika Staszewskiego.

Rodzinie i najbliższym Staszka Gawrona składamy najszczersze kondolencje.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 3-letni syn znanego piosenkarza! Ta tragedia rozdziera serce

Źródło: Instagram / Facebook

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej