Nie żyje gwiazda serialu “The Crown”!

28 grudnia 2022
Przez: : M.S.

Dzień przed wigilią zmarł jeden z aktorów znanych z roli w bardzo popularnym ostatnio serialu The Crown. Stephen Greif odszedł w wieku 78 lat…

Kim był Stephen Greif?

Stephen Greif urodził się w 1944 roku w mieście Sawbridgeworth, oddalonym od Londynu jakieś 50 km. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął od Royal Academy of Dramatic Art, którą ukończył z honorariami. Zanim jednak znalazł pasję w aktorstwie, nie imał się innych prac. Pracował między innymi w fabryce telewizorów i radioodbiorników.

Po ukończeniu prestiżowej uczelni, Stephen zadebiutował na deskach teatru w wieku 24 lat. Ponadto zagrał w ponad 130 produkcjach filmowych, telewizyjnych, a także dubbingowych. Widzowie mogli oglądać go w miedzy innymi w Casanova, Zmartwychwstały, Złota dama, Alienista, Spartan. W latach 70-tych był gwiazda serialu science fiction Blake’s 7.

W ostatnim czasie Stephen Greif pojawił się w czwartym sezonie popularnego serialu The Crown.

Zmarł aktor z The Crown

Stephen Greif zmarł 23 grudnia, tuż przed świętami bożego Narodzenia. Informację o śmierci gwiazdy The Crown, przekazał jego agent, Barnaby Edwards. Aktor zmarł w wieku 78 lat:

 “Z wielkim smutkiem ogłaszamy śmierć naszego wspaniałego klienta Stephena Greifa. Jego bogata kariera obejmowała liczne role na ekranie i na scenie, w tym w Teatrze Narodowym, RSC i na West Endzie. Będziemy za nim bardzo tęsknić” – napisał w oświadczeniu agent Stephena Greifa, Barnaby Edwards.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mrs Misty Moon (@mrsmistymoon)

Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Emilian Kamiński

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej