Nie żyje najsłynniejsza polska pogodynka “Chmurka”!

8 grudnia 2023
Przez: : W.M.

7 grudnia w czwartek zmarła Elżbieta Sommer, która doskonale znana widzom jako “Chmurka”. Najsłynniejsza polska pogodynka przez lata pracowała w Telewizji publicznej fachowo przedstawiając widzom pogodę.

Nie żyje słynna pogodynka “Chmurka”

Elżbieta Sommer znana widzom jako “Chmurka” zmarła 7 grudnia w czwarte w godzinach porannych. Informacje o jej śmierci przekazał zięć kobiety. Słynna pogodynka, która przez wiele lat współpracowała z Telewizją Publiczną, zmarła w wieku 87 lat.

“Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna Chmurka, Elżbieta Sommer” – napisał zięć Sommer w mediach społecznościowych.

Kim była Elżbieta Sommer?

Elżbieta Sommer była znaną polską prezenterką pogody w Telewizji Polskiej, szerzej znaną jako “Chmurka”. Urodziła się w 1936 roku i zmarła 7 grudnia 2023 roku w wieku 87 lat. Sommer zaczęła pracę w Telewizji Polskiej w 1957 roku, mając zaledwie 20 lat. W 1963 roku rozpoczęła prowadzenie prognozy pogody, początkowo występując na ekranie z Czesławem Nowickim, zwanym “Wicherkiem”, a później stając się jego następczynią.

Elżbieta Sommer pracowała także w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz studiowała na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi Uniwersytetu w Poznaniu. Na emeryturę przeszła w 2005 roku, kończąc swoją ponad 40-letnią karierę w Telewizji Polskiej.

Była znana z tworzenia własnego stylu prezentowania prognozy pogody, który znacznie różnił się od współczesnych metod prezentacji. W wywiadzie dla portalu pomponik.pl wyraziła niezadowolenie z tego, jak prognozy pogody zmieniły się w spektakl, podkreślając swoje preferencje dla rzeczowego i przystępnego sposobu komunikowania zmian w przyrodzie.

Elżbieta Sommer była również odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 1999 roku.

Nie żyje Elżbieta Sommer “Chmurka”, fot. YouTube

Zobacz także: “Hotel Paradise”: Były uczestnik Łukasz K. aresztowany! Grozi mu kilka lat za kratami

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej