Nie żyje słynna dziennikarka!  Jej ciało “zostało znalezione poza domem”

20 maja 2024
Przez: : M.J

Alice Stewart, znana dziennikarka i komentatorka polityczna stacji CNN, zmarła w wieku 58 lat. Jeszcze dzień przed swoją śmiercią pojawiła się na antenie, przekazując widzom najnowsze informacje. Wiadomość o jej śmierci podała stacja CNN. Ciało Stewart znaleziono w sobotę rano w dzielnicy Belle View w północnej Wirginii. Przyczyną zgonu był “nagły wypadek medyczny”.

Nie żyje dziennikarka Alice Stewart

Alice Stewart była weteranką dziennikarstwa politycznego, która dołączyła do CNN przed wyborami w 2016 roku. Mark Thompson, dyrektor generalny CNN, w mailu do pracowników stacji, wyraził głęboki żal z powodu jej śmierci, podkreślając jej wkład w rozwój stacji oraz atmosferę pracy. 

“Alice była nie tylko serdeczną przyjaciółką i współpracowniczką, ale także wybitną dziennikarką nagrodzoną Emmy, która wnosiła wyjątkową iskrę do relacji CNN. Znana była nie tylko ze swojej wiedzy politycznej, ale także z niezachwianej życzliwości. Nasze serca są przepełnione żalem, gdy opłakujemy tak wielką stratę” – napisał Thompson w wiadomości.

Jak również donoszą media, ciało dziennikarki “zostało znalezione poza domem”. Natomiast wykluczono udział osób trzecich, a za przyczynę zgonu podano problemy zdrowotne. Co więcej, dzień przed śmiercią widzowie mogli oglądać ją na antenie.

View this post on Instagram

A post shared by Wolf Blitzer (@wolfblitzer)

Nie da się ukryć, że jej nagłe odejście jest wielką stratą dla świata mediów i polityki. Alice Stewart zostanie zapamiętana jako osoba o wielkiej wiedzy, serdeczności i profesjonalizmie, która z pasją angażowała się w swoją pracę.  

Życie i kariera Alice Stewart

Alice Stewart urodziła się 11 marca 1966 roku w Atlancie. Swoją karierę rozpoczęła jako reporterka i producentka, a później została prezenterką wiadomości w Little Rock w Arkansas. Jej zamiłowanie do dziennikarstwa i polityki sprawiło, że awansowała na stanowisko dyrektora ds. komunikacji w biurze gubernatora Arkansas, Mike’a Huckabee.

ZOBACZ TAKŻE: Cała branża filmowa w żałobie. Nie żyje wybitny aktor znany z “Titanica” i “Władcy Pierścieni”

Stewart uczestniczyła również w kampaniach wyborczych takich polityków jak: Rick Santorum, Michele Bachmann i Ted Cruz. Jej umiejętności i doświadczenie uczyniły ją wyjątkową postacią w świecie polityki i dziennikarstwa. W CNN komentowała aktualne wydarzenia polityczne, między innymi w programie “The Situation Room with Wolf Blitzer”. Zaledwie dzień przed swoją śmiercią pojawiła się na ekranie we wspomnianym programie.

Źródło: Onet.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej