„Osiecka”: Krystynę Jandę i Magdę Umer wycięto z serialu TVP!? Ciąg dalszy kontrowersji!

15 lutego 2021
Przez: : M.J

Serial „Osiecka” miał być flagową produkcją Telewizji Publicznej, jednak w mediach nie milkną echa na jego temat. Teraz okazuje się, że w produkcji o życiu Agnieszki Osieckiej wymazano dwie najbliższe jej osoby. Uważni widzowie na pewno zauważyli brak Krystyny Jandy oraz Magdy Umer. Dlaczego TVP zdecydowało się nie pokazać dwóch przyjaciółek Osieckiej w serialu?

Serial stacji TVP „Osiecka” jest biografią znanej artystki. Skupia się na życiu Agnieszki Osieckiej od jej pięćdziesiątego do dziewięćdziesiątego roku życia. Możemy zobaczyć w nim realia tamtych czasów. Pokazana jest panorama towarzyskiego i kulturalnego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad. W rolę Agnieszki Osieckiej wcieliła się Magdalena Popławska.

https://www.instagram.com/p/CLSQ2wjn531/

Niemniej jednak widzowie czekający na moment, w którym pojawią się dwie najlepsze przyjaciółki artystki, którymi były Krystyna Janda i Magda Umer na pewno się zawiedli, gdyż ich wątek w serialu pominięto.
Nie jest żadną tajemnicą, że Umer i Janda od jakiegoś już czasu nie żyją w zgodzie z Telewizją Publiczną. Niemniej jednak TVP dość często sięga do swoich archiwów, aby emitować spektakle i koncerty z Jandą i Umer.

Przykładem może być nawet koncert pt. „Zielono mi”, który został wyemitowany na antenie TVP 2,14 lutego. Wydarzenie prowadziła wówczas Magdalena Umer wraz z córką Osieckiej, a na scenie mogliśmy również zobaczyć Krystynę Jandę.

Okazuje się, że w serialu „Osiecka” telewizja Jacka Kurskiego nie miała zamiaru poruszać wątku przyjaźni trzech wspaniałych artystek.

Zobaczcie również: Serial „Osiecka” to katastrofa?! Rodowicz, Łepkowska oraz Frykowska w gorzkich słowach o produkcji TVP!

„Osiecka”: Krystynę Jandę i Magdę Umer wycięto z serialu TVP!?

Magda Umer w jednym z wywiadów podkreśliła, że nie powiedziała ani słowa na temat swojej wieloletniej przyjaciółki. Co więcej, dodała, że zobaczy serial, dopiero kiedy stanowisko prezesa stacji opuści Jacek Kurski:

„Nie zgodziłam się na rozmowę z nikim, kto pracował nad tym serialem. Nie powiedziałam im ani słowa”

Krystyna Janda natomiast nie widziała produkcji o życiu swojej przyjaciółki, gdyż nie ogląda w ogóle Telewizji Publicznej. Wszystkie informacje na temat serialu i tego, co się w nim znalazło, zna od przyjaciół. Janda nie ukrywa również, że jest zbulwersowany tym, iż w serialu pokazano Osiecką, jako alkoholiczkę.

„Nigdy nie widziałam Agnieszki pijanej. Nigdy w życiu”- powiedziała aktorka na łamach książki “Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”.

Choć w pierwszych informacjach na temat serialu pojawiło się nazwisko Pauliny Chruściel, która miała wcielić się w Magdę Umer, to jak wiemy, do tego nie doszło. Ponoć produkcja zrezygnowała z pokazania przyjaźni pań już w takcie kręcenia zdjęć do serialu. Jednak nie wiadomo, czy sceny z Jandą i Umer zostały nakręcone i wycięte, czy jednak nigdy nie powstały. Dodajmy, że córka Agnieszki Osieckiej, Agata Passent w roli swojej mamy widziała Magdalenę Cielecką….

Oglądacie serial „Osiecka”? Zauważyliście brak wątku z Krystyną Jandą i Magdą Umer?

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz