Paweł Królikowski: [wiek, żona, choroba, dzieci, filmy]

28 lutego 2020
Przez: : KS

Paweł Królikowski jest znany każdemu wielbicielowi polskiego kina. Jego role na długo zapadały w pamięć, a przy tym zyskiwał wielką sympatię widzów. Niewątpliwie, był jedną z najbardziej barwnych postaci w polskim show biznesie i budził wiele pozytywnych emocji. Niestety, po zmaganiach z chorobą neurologiczną zmarł.

Paweł Królikowski: wiek

Mężczyzna urodził się 1 kwietnia 1961 roku. Pochodził ze Zduńskiej Woli. Był nie tylko aktorem filmowym, ale także teatralnym oraz dubbingowym. Ukończył studia w filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. W chwili śmierci miał 58 lat.

Paweł Królikowski
scena z: Paweł Królikowski, fot. Niemiec/AKPA

Paweł Królikowski: żona

Ze swoją żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską poznał się w szkole filmowej. W 1988 roku zawarli związek małżeński. Doczekali się piątki dzieci. Ich syn Antoni poszedł w ślady rodziców i także z powodzeniem odnajduje się w branży filmowej. Jego brat Rafał również jest aktorem, znanym między innymi z serialu Egzamin z życia.

Paweł Królikowski: filmy

Królikowski doczekał się bardzo bogatej filmografii i wielu wyróżnień w swoim zawodzie. Oprócz spektakli teatralnych, mogliśmy oglądać go w Pitbullu, Szpilkach na Giewoncie, To nie koniec świata oraz Sługi wojny. Największa popularność zdobył rolą Kusego w serialu Ranczo, gdzie grał jedną z głównych postaci. Ponadto, zasiadał w jury programu Twoja twarz brzmi znajomo.

 

 

 
 

 
 
 

 

 

 
 

 
 

 

 
 

 

Paweł Królikowski: choroba

W grudniu 2019 roku tuż przed świętami zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Ta informacja niewątpliwie zasmuciła nie tylko jego najbliższych, ale również liczne grono fanów. Na początku 2020 roku, jego żona poinformowała, że z powodu powikłań pozostanie w szpitalu przez pewien czas.

Paweł Królikowski: nie żyje

27 lutego 2020 roku do mediów dotarła niezwykle smutna wiadomość. Mianowicie, ceniony aktor zmarł po długim pobycie w szpitalu. W tym czasie u jego boku przebywała najbliższa rodzina. Kondolencje opublikowali nie tylko aktorzy i fani aktora, ale również sam Prezydent Polski Andrzej Duda.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej