Paweł Królikowski z żoną – historia pięknej miłości

28 lutego 2020
Przez: : MC

Paweł Królikowski z żoną obchodziłby w tym roku 32. rocznicę ślubu. Mają wspólnie piątkę dzieci, a historia ich miłości jest naprawdę niesamowita.

Zmarł Paweł Królikowski

27 lutego z powodu choroby neurologicznej zmarł aktor Paweł Królikowski. Wspólnie z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską tworzyli szczęśliwy związek. W tym roku obchodziliby 32. rocznicę swojego ślubu. Para ma wspólnie piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana.

Historia prawdziwej miłości

Para poznała się podczas egzaminów do wrocławskiej szkoły aktorskiej. Wówczas Paweł miał 21 lat, a Małgosia zaledwie 18. Aktor w jednym z wywiadów zdradził:

“Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać.”

Aktor zdradził również, że nie był zbyt przystojny dlatego dodatkowo musiał się starać, aby zabrać swoją wybrankę na randkę. Natomiast Małgosia w wywiadzie dla Faktu wspominała:

“Pamiętam kilka takich randek. Byliśmy razem w szkole i razem chodziliśmy na zajęcia. Był taki przedmiot „elementarne zadania aktorskie”. Profesor kazał nam pójść do zoo obserwować zwierzęta. My z Pawłem wybraliśmy się tam razem i to była nasza pierwsza randka. Obserwowaliśmy małpy w klatkach i inne zwierzęta, a potem musieliśmy to na scenie wykorzystać. A jeszcze wcześniej pamiętam, że Paweł zaczepił mnie w autobusie. Podszedł do mnie i zapytał, czy możemy razem jechać. Nie wiedziałam o co mu chodzi, bo był bardzo dużym bajerancikiem. Odpowiedziałam: „Z Tobą?!” (śmiech). Do dziś czasami mi to wypomina.”

Małgosia przyznała, że początkowo nie myślała o Pawle jak o swoim przyszłym mężu. Traktowała go jako przyjaciela, jednak aktor od początku czuł, że to kobieta jego życia. Wzięli ślub w 1988 roku, a kilka miesięcy później urodził się ich pierwszy syn – Antonii. Małgorzata w jednym z wywiadów mówiła również o trudnych chwilach w związku:

“Były bardzo trudne chwile. Bez propozycji zawodowych, ale za to z rachunkami do zapłacenia. I dziećmi, wobec których trzeba było trzymać pion. Ale zawsze wiedziałam, że nasz związek warto ratować, że to mężczyzna, o którego warto walczyć. Mocny, bo utalentowany. I słaby, jak to facet. Ale to ojciec moich pięciorga dzieci.”

Na swoim Instagramie kobieta dodała piękne zdjęcie ze swoim mężem i pożegnała go słowami:

“Pawku, najlepsza podroży mojego życia 🕯w kontakcie❤️”

Cała redakcja portalu Obcas.pl składa najszczersze kondolencje rodzinie i najbliższym aktora.

źródło: Instagram Malgorzata_ok, fakt.pl

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej