Piotr Cugowski: [wiek, kariera, żona, dziecko, Instagram]

3 grudnia 2021
Przez: : KS

Piotr Cugowski to jeden z muzyków, którzy wywodzą się z rodziny Cugowskich. Nie da się ukryć, że w polskiej branży muzycznej ma już naprawdę duże doświadczenie. Jeśli interesuje Was, co wiadomo na temat jego kariery oraz życia prywatnego, koniecznie zapoznajcie się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Piotr Cugowski: wiek

Z informacji zamieszczonych w sieci, możemy dowiedzieć się, że starszy z braci Cugowskich urodził się 5 października 1979 roku. W związku z tym, w 2021 roku obchodził swoje 42. urodziny. Pochodzi z Lublina. Jest najstarszym z trojga braci. Talent muzyczny odziedziczył oczywiście po ojcu – Krzysztofie Cugowskim, który zyskał popularność jako wokalista Budki Suflera.

Najstarszy syn Krzysztofa Cugowskiego jest nie tylko wokalistą. Oprócz tego, sam pisze teksty oraz jest producentem muzycznym. Należy także do Akademii Fonograficznej ZPAV.

Piotr Cugowski piosenki
Najstarszy z braci Cugowskich – Piotr

Zobacz także: Co wiemy o Chrisie Cugowskim?

Piotr Cugowski: kariera

Piotr wraz z młodszym bratem Wojciechem założył zespół muzyczny, który nazwali po prostu Bracia. Właśnie wtedy w 1997 roku rozpoczęła się ich profesjonalna kariera muzyczna.

Na przestrzeni lat Cugowski współpracował z wieloma znanymi i cenionymi artystami. Między innymi, nagrywał utwory z orkiestrą Adama Sztaby, Sewerynem Krajewskim oraz Janem Borysewiczem.

Oprócz tego, starszy z braci Cygowskich był trenerem w jednej z edycji programu The Voice of Poland oraz The Voice Senior. Chętnie bierze także udział w akcjach charytatywnych i działa na dobro fundacji.

Piotr Cugowski: żona

Muzyk jest w związku małżeńskim z Elizą Tokarczyk. Kobieta jest dziennikarką, a pracowała między innymi w Polsat News. Owocem ich związku jest syn. Para wybrała dla niego imię po ojcu – Piotr. Z myślą o nim, artysta stworzył utwór Takich jak my nie znał świat.

Piotr Cugowski: Instagram

Artysta prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @piotrcugowski_official. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 35 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej