Połącz się z nami

Piotr Lisek: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, żona, Instagram]

Opisy gwiazd

Piotr Lisek: [wiek, kariera, Igrzyska Olimpijskie, żona, Instagram]

Piotr Lisek to jeden z polskich sportowców, którzy będą mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbywających się w tym roku z uwagi na panującą pandemię. Zarówno jego fani, jak i eksperci twierdzą, że ma realne szanse wrócić z Japonii z medalem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o jego karierze oraz życiu prywatnym, koniecznie zapoznajcie się  treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Piotr Lisek: wiek

W sieci możemy dotrzeć odo informacji, że lekkoatleta, który specjalizuje się w skoku o tyczce urodził się 16 sierpnia 1992 roku. W związku z tym, nietrudno obliczyć, że na chwilę obecną ma 28 lat. Wiadomo także, że pochodzi z Dusznik położonych w województwie wielkopolskim. Co ciekawe, na początku kariery sportowiec  trenował biegi przełajowe i skok wzwyż. Aktualnie, jest jednym z najlepszych tyczkarzy w Polsce.

Zobacz także: Co wiemy o Justynie Święty-Ersetic?

Piotr Lisek: kariera

Lisek pierwsze starty w zawodach zanotował już jako młodzik. Przez pewien czas na początku jego kariery, trenował go trener, z którym pracowała między innymi Monika Pyrek. Na chwilę obecną, jest rekordzistą Polski, czego dokonał w 2019 roku skacząc 6,02 metra. Dotychczas brał udział w Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. W sumie udało mu się zdobyć wiele medali. Po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich pojawił się w 2016 roku, choć ostatecznie zajął 4 miejsce tuż za podium. Jednakże, w tym roku są wielki szanse na to, że poprawi swój wynik.

Żona Piotra Liska także trenowała lekkoatletykę.

Piotr Lisek: żona

Żona sportowca – Aleksandra Lisek także w przeszłości trenowała skok wzwyż. Ich ślub odbył się w 2016 roku. Owocem związku reprezentanta Polski i jego małżonki jest córka Liliana. Zdjęcia szczęśliwej rodziny możemy znaleźć w ich social mediach.

Piotr Lisek: Instagram

Polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @piotr.lisek.pv. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 49 tysięcy użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry