Połącz się z nami

Piotr Żyła: [wiek, kariera, żona, dzieci, Instagram]

Opisy gwiazd

Piotr Żyła: [wiek, kariera, żona, dzieci, Instagram]

Piotr Żyła to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Skoczek narciarski może pochwalić się naprawdę licznym gronem fanów. Na swoim koncie ma już sukcesy, na które pracował przez wiele lat. Jeśli jesteście ciekawi, co wiadomo na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Piotr Żyła: wiek

Polski skoczek narciarski pochodzi z Cieszyna. W sieci możemy dotrzeć do informacji, że urodził się 16 stycznia 1987 roku. W związku z tym, łatwo obliczyć że na chwilę obecną ma 34 lata. Co ciekawe, sport był jego pasją od najmłodszych lat. W jednym z wywiadów, pół żartem pół serio wyznał, że chcąc doskonalić swoje zdolności, skakał z dachu stodoły. Ukończył studia licencjackie na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.

Zobacz także: Co wiemy o Klaudii El Dursi?

Piotr Żyła: kariera

Okazuje się, że swoje pierwsze międzynarodowe występy Żyła zaliczył jeszcze przed skończeniem osiemnastu lat. Nie ukrywa, że jego idolem od zawsze był Adam Małysz. Dotychczas, udało mu się zdobyć wiele medali i nagród w oficjalnych konkursach Pucharu Świata. Oprócz tego, wziął udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, gdzie również zaliczył dobry występ. Nie da się ukryć, że jego specjalnością są długie loty. W tej kategorii nie ma sobie równego spośród pozostałych polskich skoczków. Sportowiec jest także gwiazdą wywiadów po zawodach. Niejednokrotnie, swoimi wypowiedziami rozbawił widzów do łez. Możemy zobaczyć go również w reklamach telewizyjnych, a już 4 maja 2021 roku pojawi się jako gość w programie Kuby Wojewódzkiego.

Piotr Żyła zdradził co kupi za wygraną
Piotr Żyła podczas jednego z konkursów skoków narciarskich

Piotr Żyła: żona

Żyła przez kilkanaście lat był w związku małżeńskim z Justyną Lazar, która co ciekawe jest kuzynką Adama Małysza. Jednakże, w 2018 roku do mediów wypłynęła informacja, że para zdecydowała się na rozwód. Od tamtej pory w sieci pojawiają się różne wiadomości dotyczące ich relacji. Owocem ich związku jest dwoje dzieci. Wszystko wskazuje na to, że skoczek narciarski jest obecnie związany z aktorką Marceliną Ziętek.

Piotr Żyła: Instagram

Sportowiec prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @piotr_zyla_official. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 394 tysiące użytkowników.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Opisy gwiazd

Do góry