Piotrek Szumowski: [wiek, kariera, stand up, Instagram]

16 listopada 2021
Przez: : KS

Piotrek Szumowski to na chwilę obecną jeden z najbardziej znanych i lubianych komików w Polsce. Jak się okazuje, mężczyzna odnosi sukcesy nie tylko w Polsce, ale także na skalę międzynarodową. Sprawdźmy, co wiadomo na jego temat!

Piotrek Szumowski: wiek

Wiele osób zaczęło się interesować życiem prywatnym i karierą Piotrka Szumowskiego. W sieci można dotrzeć do informacji odnośnie wieku komika. Mianowicie, okazuje się, że urodził się 4 sierpnia 1993 roku. W związku z tym, na chwilę obecna ma 28 lat. Co ciekawe, na świat przyszedł w Londynie.

Piotrek wychowywał się i dorastał zagranicą ze względu na to, że jego rodziców trzymały tam obowiązki zawodowe. Szumowski wywodzi się bowiem z rodziny dyplomatów. Na przestrzeni lat mieszkali także w Australii, ale i Polsce. Mimo, że gimnazjum i szkołę średnią ukończył w Dublinie, do międzynarodowej matury podchodził już w Polsce.

Zobacz także: Co wiemy o komiku Sebastianie Rejencie?

Piotrek Szumowski: stand up

Co ciekawe, Piotrek do pewnego momentu swojego życia nawet nie lubił stand up’u. W chwili, gdy natrafiał na program o takiej tematyce, szybko starał się go zmienić. Jednakże, już jako 17-latek zanotował pierwszy publiczny występ, który jak się później okazało bardzo przypadł do gustu widowni.

Od tamtej pory, Piotrek miał okazję występować w kilkudziesięciu krajach świata. Oprócz tego, jako jedyny z polskich komików może pochwalić się tak zróżnicowaną publicznością. Co więcej, udaje mu się łączyć dwie pasje: stand up i podróżowanie.

Okazuje się, że Szumowski napisał nawet własną książkę. Jego publikacja nosi tytuł Komik dookoła świata. Do swojego programu, komika zaprosił także Kuba Wojewódzki. Wszyscy zainteresowani odcinek z jego udziałem będą mieli okazję oglądać już 16 listopada 2021 roku na antenie TVN.

Piotrek Szumowski Kuba Wojewódzki
Piotrek Szumowski u Kuby Wojewódzkiego

Piotrek Szumowski: Instagram

Stand up’er prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @piotrek.szumowski. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam prawie 27 tysięcy użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej