Pjus: [Karol Nowakowski, wiek, choroba, kariera, śmierć]

13 stycznia 2022
Przez: : KS

Pjus, a właściwie Karol Nowakowski, to polski raper, który po długiej walce z chorobą zmarł 12 stycznia 2022 roku. W smutku pozostała rodzina, przyjaciele oraz wielu fanów artysty. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu.

Pjus: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Karol Nowakowski urodził się 21 marca 1981 roku. Wiadomo również, że jego rodzinnym miastem był Wrocław. Mężczyzna był nie tylko raperem, ale także pisał felietony i zajmował się copywritingiem.

U artysty w 2004 roku zdiagnozowano rzadką chorobę, która zaatakowała między innymi nerwy słuchowe, gdzie pojawiły się zmiany nowotworowe. Na przestrzeni kolejnych lat przeszedł operacje, a aby odzyskać słuch wszczepiono mu obustronne implanty pniowe. Polski raper tym samym został pierwszym człowiekiem na świecie, który miał cyfrowy słuch.

12 stycznia 2022 roku do mediów dotarła smutna informacja, że raper zmarł w wieku 39 lat. Nowakowski dzień wcześniej opublikował w swoich social mediach, że tego dnia czeka go kolejna skomplikowana operacja.

Pjus choroba
Karol Nowakowski

Zobacz także: Nie żyje Pjus

Pjus: kariera

Raper przez wiele lat był związany z zespołem 2cztery7. Tworzył go wraz z Ten Typ Mes oraz Stasiakiem. Na przestrzeni lat współpracował z wieloma artystami, co dało mu jeszcze większą popularność wśród wielbicieli rapu. W 2008 roku na rynku muzycznym pojawił się pierwszy solowy album jego autorstwa.

W chwili, gdy choroba zmusiła go do przymusowej przerwy w twórczości, wydał płytę, na której jego teksty wykonują inni artyści. Za najbardziej znane utwory Pjusa niewątpliwie należy uznać Nie mówię szeptem oraz Głośniej od bomb.

Pjus: Instagram

Artysta prowadził swój profil na Instagramie pod nazwą @slowo.wtory. Zamieszczał tam informacje o swojej karierze, a także przebiegu choroby, z którą się zmagał.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej