Pogrzeb Krzysztofa Kiersznowskiego. Rodzina i przyjaciele pożegnali znakomitego aktora [ZDJĘCIA]

4 listopada 2021
Przez: : M.J

Znany i uwielbiany przez widzów aktor odszedł 24 października. 4 listopada urna z prochami Krzysztofa Kiersznowskiego spoczęła na cmentarzu w Komorowie pod Pruszkowem. Podczas ostatniej drogi aktorowi towarzyszyła rodzina i przyjaciele.

Krzysztof Kiersznowski

Znakomity aktor, który na swoim koncie miał wiele kultowych ról w filmach i serialach, odszedł 24 października 2021 roku w wieku 70 lat. O śmierci Krzysztofa Kiersznowskiego poinformowała jako jedna z pierwszych Magdalena Schejbal, która na swoim profilu w mediach społecznościowych pożegnała swojego kolegę:

“Odszedł nasz wspaniały kolega. Krzysziuuu. Do zobaczenia”– napisała wówczas aktorka.

Krzysztof Kiersznowski od lat zmagał się z chorobą nowotworową. Pomimo wielu dolegliwości przez długi czas był aktywny zawodowo i dopiero kilka miesięcy przed śmiercią zrezygnował z grania w filmach i serialach. Osoby, które miały okazję współpracować z Kiersznowskim w niejednym z wywiadów podkreślały, że podziwiają go za wolę walki i chęć do życia:

Na planie nie dawał po sobie poznać, że coś go boli, a czasem cierpiał. Krzysztof nie okazywał niechęci czy niezadowolenia. Byłam niedawno w jego domu. Chciałabym z taką godnością znosić cierpienie“- mówiła w wywiadzie dla WP Ewa Ziętek, serialowa żona Krzysztofa.

Uroczystość pożegnalna Krzysztofa Kiersznowskiego

4 listopada po godzinie 12.00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Msza pożegnalna odbyła się w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Następnie urnę z prochami aktora przewieziono na cmentarz w Komorowie.

Informację na temat pochówku aktora podano do opinii publicznej dzień przed pogrzebem. Krzysztofa Kiersznowskiego pożegnała nie tylko najbliższa rodzina, ale również przyjaciele. Wśród żałobników można było zobaczyć Bogusława Lindę, czy aktorkę Adę Fijał.

Ada Fijał i Bogusław Linda na pogrzebie Kiersznowskiego.
scena z: Ada Fijał, fot. Baranowski/AKPA
Pogrzeb Krzysztofa Kiersznowskiego.
fot. Baranowski/AKPA
Grób Krzysztofa Kiersznowskiego.
fot. Baranowski/AKPA

Krzysztof Kiersznowski przez lata swojej kariery zagrał w wielu kultowych produkcjach. W pamięci widzów na pewno zapadła rola Wąskiego w filmie Kiler. Seriale z udziałem Kiersznowskiego to m.in: Matki, żony i kochanki, Barwy szczęścia oraz Świat według Kiepskich, gdzie pojawił się w kilku odcinkach.

26 listopada 2021 roku Krzysztof Kiersznowski obchodziłby swoje 71 urodziny.

Zobacz także: Rodzina Gesslera ujawniła przyczynę śmierci. Na co zmarł znany restaurator?

Źródło: Akpa

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej