Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość będzie miała charakter państwowy

7 kwietnia 2021
Przez: : M.J

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Przyjaciel i menadżer artysty, Andrzej Kosmala w rozmowie z Radiem Zet zdradził, że najbliżsi artysty robią wszystko, aby jego ostatnie pożegnanie odbyło się w najbliższych dniach. Nie jest wykluczone, że będzie to sobota 10 kwietnia.

Krzysztof Krawczyk zakażenie koronawirusem

23 marca na profilu w mediach społecznościowych Krzysztofa Krawczyka pojawił się wpis, w którym artysta poinformował, że i jego nie ominął koronawirus. Piosenkarz wówczas poinformował, że pomimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki otrzymał pozytywny wynik testu i musiał być hospitalizowany.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk w szpitalu. Otrzymał pozytywny wynik testu.

Artysta co jakiś czas informował fanów na temat swojego stanu zdrowia i nie da się ukryć, że w Wielką Sobotę 3 kwietnie wiele osób odetchnęło z ulgą, kiedy Krawczyk poinformował, że jest już w domu.

“Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Według doniesień mediów już 4 kwietnia piosenkarz kolejny raz trafił do szpitala, kiedy jego stan zdrowia nagle się pogorszył. Niestety, ale dzień później menadżer i wieloletni przyjaciel Krzysztofa Krawczyka Andrzej Kosmala za pomocą mediów społecznościowych poinformował o śmierci piosenkarza. Chwilę później tę wiadomość potwierdziła żona artysty, która zaznaczyła, że Krawczyk nie zmarł na COVID-19. Za przyczynę śmierci podano choroby współistniejące.

Uroczystości pogrzebowa będą miały charakter państwowy

Wszystko wskazuje na to, że uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka odbędą się jeszcze w tym tygodniu. Andrzej Kosmala był gościem specjalnego programu Radia Zet poświęconemu pamięci Krzysztofa Krawczyka. Wówczas zdradził, że prawdopodobnie uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 10 kwietnia i będą miały charakter państwowy.

“Robimy wszystko, żeby pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w tym tygodniu. Nie jest wykluczone, że w sobotę. Toczą się rozmowy. Jutro wieczorem wydamy oficjalny komunikat”– powiedział Kosmala 6 kwietnia w rozmowie z Radiem Zet.

Natomiast jak donosi Fakt, pogrzeb artysty i uroczystości z nim związane odbędą się w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Piosenkarz spocznie na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany 7 kwietnia w godzinach wieczornych…

Krzysztof Krawczyk zmagał się z wieloma chorobami. Artysta odszedł w wieku 74 lat…

Zobacz także: Kim była druga żona Krzysztofa Krawczyka?

Źródło: Radio Zet/ Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej