Pogrzeb Tiny Turner. Fani mogą czuć się zasmuceni…

25 maja 2023
Przez: : M.J

Po smutnej informacji o śmierci Tiny Turner poznaliśmy szczegóły ostatniego pożegnania światowej gwiazdy Rock’n’Rolla. Jak poinformował rzecznik artystki, ceremonia ma mieć charakter prywatny i odbędzie się wyłącznie dla bliskiej rodziny zmarłej artystki. To na pewno nie jest dobra wiadomość dla jej fanów, którzy liczyli na to, że będą mieli szansę ją osobiście pożegnać.

Śmierć Tiny Turner

Tina Turner przez lata walczyła z ciężką chorobą. 24 maja światowe media obiegła wiadomość na temat śmierci wokalistki, której wiele utworów można nazwać wręcz kultowymi.

Kto nie kojarzy takich przebojów Tiny Turner jak: Private Dancer, czy Simple the Best. Legendarna amerykańska wokalistka zmarła w środę w wieku 83 lat.

Warto podkreślić, że choć „królowa rock and rolla” zakończyła swoją działalność muzyczną ponad dekadę temu, to jej płyty cały czas sprzedawały się, jak ciepłe bułeczki. Świadczy o tym bez wątpienia fakt, że do chwili śmierci sprzedała ponad 180 milionów płyt na całym świecie. Tym samym uczyniło ją to rock nad rollową gwiazdą z największą liczbą sprzedanych nagrań.

Tina Turner niemal dekadę temu został obywatelką Szwajcarii i to właśnie tam odeszła. Jak przekazał przedstawiciel artystki Bernard Doherty, Tina zmarła w swoim domu Kusnacht w Szwajcarii po długiej i ciężkiej chorobie.

Przypomnijmy, że w 2013 roku piosenkarka przeszła udar mózgu. Niedługo później okazało się, że ma raka jelita grubego oraz niewydolność nerek.

Pogrzeb Tiny Turner

Najbliższe osoby artystki wydały oświadczenie, w którym poinformowano o ostatnim pożegnaniu światowej gwiazdy. Okazuje się, że pogrzeb Tiny Turner odbędzie się w formie prywatnego spotkania, bo udział w nim wezmą tylko bliscy.

“Tina Turner zostanie pożegnana w obecności rodziny i bliskich przyjaciół podczas zamkniętej ceremonii. Proszę o uszanowanie prywatności rodziny” – przekazał agent gwiazdy.

Warto dodać, że od lat 70. artystka była wyznawczynią buddyzmu. Wiele wskazuje na to, że do końca swoich dni była wierna naukom, jakie niesie ze sobą buddyzm. Prawdopodobnie ostatnie pożegnanie Tiny Turner odbędzie się właśnie w tym obrządku w Szwajcarii, gdzie mieszkała przez ostatnie lata swojego życia.

Źródło: onet.pl / Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej