Połącz się z nami

„Polityka”: Królikowski rolą w filmie spalił mosty w TVP? Jest komentarz aktora!

News

„Polityka”: Królikowski rolą w filmie spalił mosty w TVP? Jest komentarz aktora!

Film „Polityka” możemy od 4 września oglądać w kinach. Antoni Królikowski zagrał jedną z głównych ról i nie da się ukryć, że jego postać jest bardzo kontrowersyjna. Czy to oznacza, że pozycja Królikowskiego w Telewizji Polskiej jest zagrożona? „Polityka”: Królikowski rolą w filmie spalił mosty w TVP?

Patryk Vega słynie z tego, że jego produkcje są nieszablonowe i bardzo kontrowersyjne. Reżyser nie raz udowadniał nam, że nie patrzy na opinie, jakie spadają na niego. Teraz udowodnił, że nie cofnie się przed niczym i nawet pozwy do sądu o milionowe odszkodowania, czy chęci zbojkotowania jego filmu, nie robią na nim specjalnie wrażenia.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Bartłomiej Misiewicz zażądał od reżysera, Patryka Vegi milionowego odszkodowania. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ!. Jakie było zaskoczenie wszystkich, kiedy parę dni przed premierą filmu jego zarzuty zostały wycofane! Przeczytacie TUTAJ!

Czy stwierdził, że pomimo wszystko i tak nie powstrzyma reżysera przed pokazaniem filmu wszystkim Polakom? Tego nie wiadomo, ponieważ były rzecznik MON, jak do tej pory nie odniósł się do swojej zmiany zdania.

Jak Antoni Królikowski skomentował swój udział w tej produkcji i czy obawia się, że przez rolę zagraną w filmie „Polityka” właśnie zamknął sobie drzwi do Telewizji Polskiej?

View this post on Instagram

#premiera #polityka #kino #politykapatrykvega ?

A post shared by Antoni Królikowski (@antek.krolikowski) on

A może obawia się konsekwencji, jakie spotkają go po tej produkcji? Zobaczcie co powiedział w rozmowie z reporterem „WP”.

Jak się okazuje, Antek od razu przyjął propozycję zagrania u Vegi.

Od razu. Pamiętam jechałem pociągiem, akurat zadzwonił do mnie Patryk Vega. Powiedział w dwóch słowach, o co chodzi. Natychmiast odpowiedziałem „dobra wchodzę”. […] Dostałem scenariusz. Spodobało mi się. […] Mam wrażenie, że zrobiliśmy dobry film.

Jak Antek skomentował to, że w filmie przypomina postać Bartłomieja Misiewicza, który właśnie za rolę graną przez Królikowskiego, domagał się milionowego odszkodowania i wycięcia wątków z aktorem w roli głównej?

Aktor wybrnął z tego pytania bardzo dyplomatycznie. Stwierdził, że nie dostał od reżysera jasnego zadania odegrania roli Misiewicza.

Ja zagrałem postać Arka. W scenariuszu filmu „Polityka” jest to chłopak, który trafia nagle ze szkoły prawdy Ojca Dyrektora pod opiekę MON i tam dostaje poważną posadę […].

„Polityka”: Królikowski rolą w filmie spalił mosty w TVP?

Jak skomentował to, że przez film może już więcej nie dostać angażu w TVP?

Nie boję się spalenia mostów, a już na pewno nie boję się zagrania w dobrym filmie. Wierzę, że będę oceniany pod względem artystycznym, a nie politycznym. A po drugie nie mam sobie nic do zarzucenia, no, chyba że okaże się, że fatalnie zagrałem […].

Bez wątpienia Królikowski jest mocną postacią w filmie Patryka Vegi. Czy rola, którą mu powierzona została przez aktora zagrana dobrze? To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie!

Wybieracie się na film?

Cały wywiad z Antkiem do zobaczenia TUTAJ!

Kontynuuj czytanie
Reklama
Może Ci się spodobać...
Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry