Polski film nominowany do OSCARA!

24 stycznia 2023
Przez: : M.S.

To powtórny ogromny sukces polskich twórców filmowych. Kolejne polskie dzieło zostało nominowane do Oscara! Czy ma szansę na zdobycie statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej? Oscary 2023 już niebawem zostaną rozdane!

Polski film nominowany do OSCARA!

Oscary to niewątpliwie najważniejsze nagrody filmowe na świecie. Do tej pory wręczone zostały 94 razy, a w tym roku odbędzie się 95. uroczysta gala wręczenia tej prestiżowej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Warto wspomnieć, że wśród nominowanych wielokrotnie znajdowali się polscy reżyserzy, scenarzyści, a także filmy. W zeszłym roku o Oscara walczył film krótkometrażowy Sukienka. Dwa lata temu natomiast w kategorii najlepszy film międzynarodowy nominowany był film Boże ciało Jana Komasy.

Jednak największym sukcesem naszych rodaków był Oscar za film Ida Pawła Pawlikowskiego otrzymany w 2013 roku.

Teraz Polska ma szansę na kolejny sukces, gdyż nasz film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Chodzi o dzieło Jerzego Skolimowskiego IO, które w tym roku powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej. Film Skolimowskiego to trzynasta nominacja Polski w tej kategorii.

O czym jest IO Jerzego Skolimowskiego?

Film polskiego reżysera jest wzruszającą opowieścią o osiołku o imieniu IO, który porzuca życie w cyrku i rozpoczyna fascynującą podróż przez polskie wsie i kraje europejskie. Widz patrzy na świat oczami osiołka, który zmierza się z brutalną rzeczywistością. Zwierzę spotyka na swojej drodze zarówno dobrych ludzi, jak i złych. Osiołek doświadcza wielu różnych emocji i przykrych sytuacji.

Film Jerzego Skolimowskiego jest pewnego rodzaju manifestem ekologicznym wymierzonym w brutalną działalność człowieka.

ZOBACZ TAKŻE: Co znajduje się w “Goodie Bags”

Gratulujemy twórcom i liczymy, że film IO Jerzego Skolimowskiego powtórzy sukces Idy Pawła Pawlikowskiego i otrzyma statuetkę OSCARA!

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej