Przemysław Klima: [wiek, kariera, MasterChef 13, Instagram]

15 marca 2024
Przez: : K.M.

Nowy sezon programu kulinarnego MasterChef to czas na zmiany. Do grona jury dołączył znany i doświadczony kucharz Przemysław Klima. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szczegółowe informacje na jego temat.

Przemysław Klima: wiek

Kucharz urodził się w Krakowie, niestety nie jest nam znana dokładna data jego narodzin. Pochodzi z muzycznej rodziny, w młodzieńczych latach uczęszczał do tamtejszej szkoły gastronomicznej, a później wyjechał z miasta.

Przemysław Klima: kariera

Swoją pracę w gastronomii rozpoczął w restauracji w Niepołomicach, następnie w krakowskiej Ancorze, a co więcej, na swoim koncie ma staż w duńskich restauracjach Noma Kadeu. Przemysław pracował także u boku Wojciecha Modesta Amaro jako jego sous-chef w Atelier Amaro, a w 2019 roku wraz z Robertem Gumulińskim otworzył elegancką restaurację Bottiglieria 1881. W niespełna rok od otwarcia otrzymał pierwszą gwiazdę przewodnika Michelin, a w 2023 roku kolejną. Przemysław w 2021 i 2022 roku znalazł się na liście 100 najlepszych kucharzy świata w rankingu The Best Chef Award.

Tym razem kucharza będziemy podziwiać w najnowszym sezonie programu MasterChef, nie będzie to jego pierwsza wizyta w show. Przemysław oceniał gościnnie uczestników w 9. i 10. edycji MasterChef oraz w 6. sezonie MasterChef Junior, a także zobaczymy go w półfinałowym odcinku MasterChef Nastolatki.

Przemysław Klima: MasterChef 13

MasterChef to znany program kulinarny, który emitowany jest na antenie TVN od 2012 roku. Program doczekał się także odmiany formatu takich jak: MasterChef Junior i MasterChef Nastolatki. Do show zgłaszają się kucharze-amatorzy, którzy walczą o tytuł Mistrza Kuchni oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 złotych, oraz kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Nowy sezon emitowany będzie co niedzielę o godzinie 20:00, a startuje on już we wrześniu 2024 roku. Przez jedenaście edycji w jury mogliśmy podziwiać: Annę Starmach, Magdę Gessler, Michela Morana, a w dwunastej serii dołączył do nich Tomasz Jakubiak. Tym razem w 13. edycji skład uległ nieco zmianie. U boku Magdy Gessler i Michela Morana stanie Przemysław Klima.

Zobacz także: Poznaj zwycięzców wszystkich edycji programu MasterChef!

Przemysław Klima: Instagram

Przemysław na portalu Instagram występuje pod nazwą @klimaprzemyslaw. Ilość jego followersów obecnie wynosi ponad 15 tysięcy, ale jesteśmy pewni, że na tej liczbie się nie skończy.

Źródło: Instagram

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej