„MasterChef”: Wszyscy zwycięzcy! Kto z nich zrobił największą karierę?

4 grudnia 2022
Przez: : M.J

Polska edycja MasterChefa ma już bogatą historię, a widzowie na swoich ekranach zobaczyli już 10. edycji. Przypominamy wszystkich zwycięzców. Co u nich słychać i kto z nich zrobił największą karierę?

MasterChef Polska

Polska edycja kulinarnego show po raz pierwszy pojawiła się na antenie TVN w 2012 roku. Do tej pory wyłonionych zostało dziewięciu zwycięzców programu MasterChef. Przez te wszystkie lata produkcja stacji TVN zdobyła spore grono fanów, którzy śledzą z zapartym tchem starania uczestników.

Zobacz także: Jarosław Kret jest z uczestniczką programu MasterChef?

Dodajmy, że każda osoba chcąca się dostać do programu musi przejść przez etap castingów, a następnie dostać się do finałowej czternastki. Przypominamy Wam wszystkich zwycięzców programu. Jak potoczyły się ich losy po zdobyciu statuetki MasterChefa?

Wszyscy zwycięzcy MasterChefa

Barbara Ritz – Basia jako pierwsza sięgnęła po statuetkę MasterChefa. Dzięki programowi mogła spełnić swoje marzenia o własnej restauracji. Restauracja Basi Ritz znajduje się w Gdański. Goście nie uświadczą tam długiej karty dań. Menu składa się z kilku propozycji, które są oparte na sezonowych produktach.

MasterChef
Zwyciężczyni 1. edycji MasterChef.

Beata Śniechowska – choć Beata zrobiła doktorat w Instytucie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Wrocławskiej, to nie przeszkodziło jej to zdobyć statuetki MasterChefa. Śniechowska po programie otworzyła własne restauracje we Wrocławiu – Menu Motto i Młoda Polska bistro & pianino. Na swoim koncie ma również kilka książek kucharskich.

MasterChef
Zwyciężczyni 2. edycji MasterChef.

Dominika Wójciak – trzecim MasterChefem została Dominika Wójcik. Zwyciężczyni jest autorką aż sześciu popularnych książek kulinarnych. Udziela się również na łamach magazynu PANI oraz publikuje treści na blogu Kulinarne Bezdroża.

MasterChef
Zwyciężczyni 3. edycji MasterChef.

Damian Kordas– pierwszy mężczyzna z tytułem MasterChef zrobił największą karierę i to nie w świecie kulinarnym, ale w show-biznesie. Kulinarne show było dopiero początkiem jego sukcesów. Damian wygrał 4. edycję programu Agent-Gwiazdy oraz został zwycięzcą 10. edycji Tańca z Gwiazdami. W 2021 roku wystąpił w programie Dance, Dance, Dance, gdzie wraz z Olą Nowak zajęli trzecie miejsce.

MasterChef
Zwycięzca 4. edycji MasterChef.

Zwycięzcy MasterChef Polska

Magdalena Nowaczewska – Magda po zdobyciu głównej nagrody została szefową kuchni w jednej z najpopularniejszych restauracji w Katowicach (Śląska Prohibicja). Warto zaznaczyć, że restauracja znalazła się wśród stu najlepszych w Polsce.

MasterChef
Zwyciężczyni 5. edycji MasterChef.

Mateusz Zielonka– drugi mężczyzna, który zdobył tytuł MasterChefa nadal łączy swoje życie z kuchnią, gdyż jest szefem kuchni we wrocławskiej restauracji Surfer. Można w niej skosztować m.in. finałowy deser Mateusza, którym była Panna Cotta z oscypkiem i białą czekoladą.

MasterChef
Zwycięzca 6. edycji MasterChef.

Ola Nguyen – siódma edycja zdecydowanie należała do Oli. Choć zwyciężczyni wydała swoją książkę kucharską, to nie wiadomo jak potoczyła się jej kulinarna kariera. Od czasu do czasu pojawia się w śniadaniowych programach, gdzie serwuje swoje popisowe dania.

MasterChef
Zwyciężczyni 7. edycji MasterChef.

Grzegorz Zawierucha – brat znakomitego aktora Rafała Zawieruchy zdobył statuetkę MasterChefa, a swoją charyzmą i umiejętnościami zachwycił nie tylko jurorów ale również widzów. Pandemia koronawirusa pomieszała plany Grzegorza, który miał zamiar odbyć staże w jednych z najlepszych restauracji. 

“Zacznę je realizować, gdy tylko skończy się to koronawirusowe zamieszanie. Priorytetami są wyjazd do Meksyku i staż w restauracji Sotero, prowadzonej przez słynnego Aquilesa Cháveza, później kurs w paryskiej szkole Le Cordon Bleu.No i wydanie kolejnej książki”– powiedział Zawierucha w rozmowie z NaTemat.

MasterChef
Zwycięzca 8. edycji MasterChef.

Zobacz także: Zawierucha został ojcem!

Aleksandra Juszkiewicz – Ola jako jedyna uczestniczka odpadła z programu, aby do niego powrócić i to w wielkim stylu. Choć doskonale wie, co znaczy oddać fartuch, to również poznała, jak smakuje zwycięstwo. Pojawiła się książka kucharska Juszkiewicz pod tytułem Po pierwsze tradycja.

MasterChef
Zwyciężczyni 9. edycji MasterChef.

Maciej Regulski natomiast to zwycięzca 10. edycji MasterChefa. Swoim smakiem zachwycił jurorów, dzięki czemu mógł cieszyć się z głównej nagrody.

Źródło: Instagram MasterChef

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej