Robert Gawliński: [wiek, kariera, Wilki, żona, dzieci, Instagram]

23 maja 2022
Przez: : KS

Robert Gawliński to polski wokalista, który słuchaczom najbardziej kojarzy się z zespołu muzycznego Wilki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat jego kariery oraz życia prywatnego, zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu zamieszczonego poniżej!

Robert Gawliński: wiek

Z informacji, do których można dotrzeć w sieci, dowiadujemy się, że mężczyzna rodził się 31 sierpnia 1963 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 58 lat. Wiadomo również, że pochodzi z Warszawy. Okazuje się, że edukację zakończył po szkole średniej, lecz nie podchodził do matury.

Muzyk wziął ślub ze swoją żoną Moniką, którą poznał podczas koncertu swojego zespołu Madame. Co ciekawe, na krótko przed tym dowiedział się, że musi przejść operację, ponieważ wykryto u niego guza przysadki mózgowej. Owocem ich związku jest dwoje synów – bliźniaków.

Wokalista zespołu Wilki wraz z żoną przeprowadził się do Grecji, w wyniku obostrzeń, z którymi borykała się branża muzyczna po wybuchu pandemii.

Robert Gawliński Wilki
Robert Gawliński

Zobacz także: Co wiemy o Arturze Gadowskim?

Robert Gawliński: kariera

Swoją przygodę z branżą muzyczną, Gawliński rozpoczął zaraz po zakończeniu edukacji. Na początku należał do zespołu Gniew. Następnie, sam zdecydował się założyć grupę – Madame. Na przestrzeni lat współtworzył jeszcze zespoły Made in Poland, Opera, The Didet Bidet.

Jednakże, największą popularność zdobył dzięki zespołowi Wilki. Bardzo szybko zyskał sympatię słuchaczy, którzy chętnie kupowali ich płyty i przychodzili na koncerty. Na przestrzeni lat wydali siedem albumów studyjnych.

Oprócz tego, Gawliński działał również solowo. W sumie powstało pięć albumów jego autorstwa. Mężczyzna współpracował również z innymi artystami.

Muzyk był również jurorem w jednej z edycji programu telewizyjnego Bitwa na głosy.

Robert Gawliński: Instagram

Okazuje się, że lider zespołu Wilki nie udziela się w social mediach. Na próżno także szukać jego profilu na Instagramie.

źródło: Instagram zespołu Wilki

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej