Połącz się z nami

Robert Lewandowski skrytykowany przez kibiców – „milion euro to za mało!”

Robert Lewandowski skrytykowany

News

Robert Lewandowski skrytykowany przez kibiców – „milion euro to za mało!”

Robert Lewandowski został skrytykowany przez całą rzeszę internautów z powodu przekazania 1 miliona euro na walkę z koronawirusem! Hejterzy uważają, że to zdecydowanie… za mało.

Robert Lewandowski razem ze swoją żoną Anną poinformowali na dniach, że przekazali 1 mln euro na walkę z koronawirusem. To niezwykle szlachetny gest, tym bardziej, że sytuacja robi się coraz poważniejsza. Na Instagramie piłkarza czytamy:

„Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem.”

Robert Lewandowski skrytykowany przez kibiców

Wiele znanych osób zdecydowało się na przekazanie funduszy na rzecz walki z koronawirusem, jednak piłkarz przekazał największą sumę pieniędzy. W felietonie napisanym przez Mateusza Borka można przeczytać:

„Przekazanie przez Annę i Roberta Lewandowskich aż miliona euro na walkę z koronawirusem było jedną z najbardziej budujących wiadomości ostatnich dni. Ten gest wszyscy powinniśmy docenić. Bo najważniejsze, że pieniądze trafią do Polski.”

Nie wszyscy jednak docenili ten piękny gest. Wielu kibiców, i nie tylko, skrytykowało sportowca. Uważają oni, że 1 mln euro to zdecydowanie za mało! Ponadto, niektórzy zarzucają, że skoro mowa o euro, to pieniądze trafią do niemieckich szpitali. Sytuację ponownie skomentował Borek, pisząc:

„Nie jestem w stanie zrozumieć, jak wiele osób mogło krytykować Roberta za to, że na walkę z koronawirusem przekazuje milion euro. Internetowi mądrale płaczą, że to za mało, że to raptem kilka procent dochodów napastnika Bayernu. Dla mnie to niepojęte. Lewandowscy wspierają walkę z koszmarną zarazą aż miliona euro!”

View this post on Instagram

[PL] Moi drodzy, przez ostatnie dni docierają do nas różne informacje, także prośby byśmy zostali w domach. Dotyczy to każdego z nas. Proszę wszystkich naszych kibiców i fanów: Szanujmy zalecenia jakie wszyscy dostajemy, bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Szczególnie o taką uwagę proszę naszych młodych kibiców. Zamknięte szkoły potraktujcie proszę jako wyraz odpowiedzialności za Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Tym razem nie gromadźmy się na razie w miejscach publicznych, w tym pod stadionami, jeśli nie jest to konieczne. Przyjdzie na to czas. Sport jest bardzo ważny, ale ważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Wykorzystajcie proszę najbliższy czas najlepiej i najbezpieczniej jak potraficie. W spokoju i w domach🙏 Pozdrawiam Was, Robert [ENG] Dear All, Since the past few days we have received various information, including requests to stay at home. This applies to all of us. I ask all our supporters and fans: Let's respect the recommendations, let's be responsible for ourselves and others. I am asking especially our young fans. Please treat closed schools as an expression of responsibility for your safety and health. During this time, don’t gather in public places, including the stadiums, if it is not necessary. Sport is very important, but your safety is more important. Please use this coming time in the best and the safest way you can. Stay calm and stay at home🙏 All the best, Robert.

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

Warto również wspomnieć, że pierwszym sportowcem, który postanowił przekazać pieniądze na walkę z wirusem był Kuba Błaszczykowski, który ofiarował aż 400 tys. złotych. Dodatkowo piłkarze z Bayernu Monachium – Leon Goretzka i Joshua Kimmich utworzyli internetową zbiórkę o nazwie „We Kick Corona” („Wykopmy koronę”), gdzie sami wpłacili po 500 tys. euro.

Jesteśmy dumni z Roberta i Ani! To niezwykle szlachetny gest z ich strony.

1 komentarz

1 komentarz

  1. ja

    26 marca 2020 w 16:54

    Kto krytykuje niech da więcej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry