Roberto Soldić: [wiek, kariera, KSW, Instagram]

3 września 2021
Przez: : KS

Roberto Soldić to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników, których widzowie mają okazję oglądać podczas gal KSW. Zanim zobaczymy go tam po raz kolejny, sprawdźmy, co wiadomo o jego karierze, a także życiu prywatnym!

Roberto Soldić: wiek

W sieci możemy dotrzeć do informacji, że Soldić urodził się 25 stycznia 1995 roku. W związku z tym, na chwilę obecną ma 26 lat. Pochodzi z Bośni i Hercegowiny, lecz ma obywatelstwo chorwackie. Jednakże, od jakiegoś czasu trenuje w niemieckim klubie.

W młodości, Soldić trenował kilka sportów. Między innymi, była to piłka nożna oraz judo. Szybko jednak zrozumiał, że sztuki walki są czymś, z czym chce związać swoją przyszłość.

Sportowiec należy do grona osób, które niechętnie dzielą się swoją prywatnością. Mimo, że wielu internautów zastanawia się, czy jego serce jest już zajęte, na próżno szukać takich informacji w sieci.

Zobacz także: Co wiemy o Borysie Mańkowskim?

Roberto Soldić: kariera

Ze względu na brak możliwości i rozwoju w treningach, Soldić zmuszony był opuścić rodzinne strony. Zawodnik mieszanych sztuk walki przeprowadził się do Niemiec, a konkretnie Dusseldorfu. Szybko zrobił postępy i zadebiutował w profesjonalnych walkach.

Na chwilę obecną bilans jego walk MMA wynosi 18 zwycięstw, z czego aż piętnastu dokonał przez nokauty.  Wyższość przeciwnika musiał uznać tylko trzykrotnie.

Roberto Soldić KSW
Soldić to międzynarodowy mistrz KSW w wadze półśredniej.

Roberto Soldić: KSW

Gale KSW są najpopularniejszymi w kraju, a także cieszą się dużym zainteresowaniem zagranicą. Solidć do grona zawodników tej federacji dołączył w 2017 roku. Od tamtej pory jego walki niemalże zawsze są uznawane za bardzo ciekawe i efektowne.

Najbliższy pojedynek Chorwata odbędzie się już 4 września 2021 roku podczas gali KSW 63. Jego przeciwnikiem będzie Czech Patrik Kincl. Ich walka zapowiada się bardzo interesująco, tym bardziej, że panowie zawalczą podczas main event.

Roberto Soldić: Instagram

Sportowiec prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwa @soldicmma. Na chwilę obecną, jego aktywność śledzi tam ponad 184 tysiące użytkowników.

Udostępnij Facebook instagram

Zostaw komentarz

Kliknij by zamknąć i wrócić do strony głównej