Połącz się z nami

Rusin OSTRO o szerzeniu nienawiści przez TVP! Zobaczcie jej wpis!

News

Rusin OSTRO o szerzeniu nienawiści przez TVP! Zobaczcie jej wpis!

Kinga Rusin znana jest ostatnimi czasy z tego, że nie boi się wypowiadać na kontrowersyjne tematy. Dowodem na to może być stworzona przez nią inicjatywa, która ma na celu walkę z niesprawiedliwością społeczną i hejtem. Tym razem dziennikarka poruszyła temat Adama Bodnara, który wypowiedział się w materiale TVP na temat aresztowania zabójcy 10-letniej Kristiny! Zobaczcie!

Ostatnio cała Polska żyje bestialskim morderstwem 10-letniej Kristiny z Morwin. Zabójca został już zatrzymany przez policję, a w mediach zawrzało po jego aresztowaniu. O tym, jak polska policja potraktowała Jakuba A. podczas aresztowania, wypowiedział się Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, a Kinga Rusin ostro zareagowała na materiał TVP, w którym skrytykowano jego samego i jego słowa! Zobaczcie!

Rusin po skandalu związanym z Zofią Klepacką, wraz ze swoim partnerem Markiem Kujawą, stworzyli inicjatywę, która ma walczyć z hejtem i niesprawiedliwością. „Biało Czerwone Serca”, bo tak nazywa się profil, na którym Rusin przyznaje czarne lub czerwone serca poszczególnym osobom, cieszy się ogromną popularnością i obserwuje go już na Instagramie niemal 30 tysięcy internautów.

Teraz na powyższym profilu pojawił się wpis, w którym Kinga ostro zareagowała na materiał TVP, który był związany z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i nie przebierając w słowach skrytykowała jak Telewizja Polska potraktowała Adama Bodnara! Jej słowa jasno dają do zrozumienia, że TVP szerzy nienawiść i robi medialną nagonkę!

Dziennikarze TVP i polska prawica nie byli zadowoleni z wypowiedzi Bodnara na temat aresztowania mordercy 10-latki. Bodnar wypowiedział się krytycznie na temat metod, które zostały zastosowane wobec oskarżonego. Według niego przemoc i kajdanki były niepotrzebne podczas jego zatrzymania, co spotkało się z ogromny hejtem w jego kierunku.

Telewizja Polska wykorzystała tę falę nienawiści w kierunku Adama i rozpoczęła medialną nagonkę na Rzecznika Praw Obywatelskich! Dziennikarze nie zapomnieli wspomnieć na temat jego prywatnych spraw, takich jak kłopoty z synem i wprost sugerowali, że broni on mordercy dziewczynki!

Rusin wyraziła swój sprzeciw, a cały jej wpis możecie przeczytać poniżej!

View this post on Instagram

Telewizja Polska nakręca nienawiść. Bezdyskusyjnie, Czarne Serce otrzymuje TVP, która używa insynuacji i rzekomych informacji z życia prywatnego i rodzinnego RPO Adama Bodnara by go zdyskredytować. Insynuowanie, że Rzecznik Praw Obywatelskich „staje po stronie mordercy” jest niedopuszczalne. Wyraźnie potępił on zbrodnię, a jego opinia dotyczyła głównie sposobów przewożenia zatrzymanego. Obowiązkiem RPO jest ujmowanie się za podstawowymi prawami obywateli, również przestępców, czy domniemanych przestępców. Gdy większość chce zemsty na jednostce, są tacy jak RPO czy adwokaci, którym społeczeństwo powierzyło zadanie by do końca widzieć w podejrzanym, oskarżonym, skazanym, Człowieka. To zgodne z religią chrześcijańską, to wyróżnia naszą europejską cywilizację. Ponadto, insynuowanie, że ta rzekoma „obrona interesów mordercy” przez RPO Adama Bodnara jest spowodowana rzekomymi kłopotami jego syna, jest obrzydliwe! Pomijając brak związku logicznego, jest atakiem osobistym na wykonującego swój konstytucyjny obowiązek, próbą moralnego zdyskredytowania urzędnika państwowego, poniżenia go jako człowieka w oczach społeczeństwa. Jest próbą odebrania godności komuś, kto ma konstytucyjny obowiązek walczyć o godność każdego z nas. I którego wrażliwość czy wg niektórych, nadwrażliwość, nie uczyniła nikomu krzywdy. Ze względów moralnych i prawnych, nie zgadzamy się by jakiekolwiek media naruszały czyjekolwiek dobra osobiste i wywoływały do kogokolwiek uczucie nienawiści, w tym do całych grup zawodowych (przykładem pasek w TVP „Adwokaci bronią morderców” zaprezentowany w chwili społecznego wzburzenia właśnie popełnioną zbrodnią). Jeszcze gorsze od hejtu i nienawiści jest WYWOŁYWANIE nienawiści. CELOWE zaś wywoływanie nienawiści jest czystym złem. Czy robią to politycy czy media. Apelujemy by powołano społeczny Zespół Monitorowania Przestrzeni Publicznej ds Wywoływania Nienawiści.  Złożony z psychologów, socjologów i medioznawców. Powinien pieczołowicie dokumentować przypadki wywoływania i prowokowania nienawiści.Szczególnie poprzez kłamstwo i insynuację. Nie ma tolerancji dla zła. Biało-Czerwone Serca #BiałoCzerwoneSerca #PolacySąDobrzyiSilni fot. W. Strozyk/Reporter

A post shared by Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca) on

Jak widzimy inicjatywa o nazwie „Biało Czerwone Serca” zajmuje się walką z różnego rodzaju niesprawiedliwością i jest poruszana tam tematyka niekiedy naprawdę kontrowersyjna. Kinga wraz ze swoim partnerem najwidoczniej nie boją się tego, że sami staną się ofiarami hejtu, a niektórzy nie będą popierali ich zdania.

Myślimy jednak, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i poglądy na dany temat, a hejt i nakłanianie do nienawiści są jedną z najgorszych wad, jakie może posiadać człowiek!

A co Wy myślicie na temat wpisu Kingi Rusin? Zgadzacie się z dziennikarką?

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w News

Do góry